Çamlıca Köyü Hakkında Bilgi Ermenek Karaman

'Karaman Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 25 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çamlıca Köyü Hakkında Bilgi Ermenek Karaman konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ermenek Çamlıca Köyü - Çamlıca Köyü Hakkında - Çamlıca Köyü Resimleri - Çamlıca Köyü Tanıtım - Muhallar Köyü  Çamlıca, Ermenek, Karaman ilçesine bağlı bir köydür.

  Eski adı “Muhallar” olan köyün etrafının çam ormanlarıyla kaplı olması nedeniyle köye “Çamlıca” ismi verilmiştir. Ermenek-Mut devlet karayolu üzerinde olup, Ermenek'e uzaklığı 20 km. Mersin' in Mut ilçesine ise 70 Km uzaklıktadır. Devlet Karayolu üzerinde olması nedeniyle ulaşım sorunu yoktur. Köyde su ve kanalizasyon şebekesi, sabit ve GSM telefonları, sağlık evi, ilköğretim okulu, orman işletme şefliği mevcuttur. Göksu vadisinde yer alır. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır. Son yıllarda zeytincilik ve meyvecilik gelişmektedir. Ayrıca antik çağlardan kalma kaya mezarları arkeolojık önemini gösteriyor.Bölgede dağcılık, doga yürüyüsü ve kamp gibi aktivitelere uygun birçok mekan bulunmaktadır.Eşsiz kanyon ve doğa meraklılarına sunduğu muhteşem manzarasıyla mutlaka gezilip görülmesı gereken yerlerden biridir.Yeni ilköğretim binası ile tam donanımlı bilgisayar laboratuvarı ve 50 dershane bulunmaktadır. Okul öğretmenlerinin fedakarlıklarıyla hafta sonu eğitimi verilmektedir. Çamlıca köyü öğrencilerine verdiği eğitimin en üst seviyede olması hasebiyle bir çok memur bulunmaktadır. Ayrıca hayat ucuzdur.

  Çamlıca köyünün insanları sosyal, candan ve çok konukseverdir. Köye gelen misafir hiç yabancılık çekmez.

  Okuma yazma oranı %100 dür.Çünkü köydeki toprak arazinin azlığı insanları çok çalışmaya ve okumaya zorlar. Çamlıca'nın insanı çok çalışkan ve zekidir. Bu nedenle memur sayısı çok fazladır.Hemen hemen devletin her kademesinde Çamlıca'lı vardır. Ayrıca her sektörde çok çalışkan Çamlıca'lı bulabilirsiniz. Çamlıca'lılar birbirlerine çok tutkun ve köylerine de çok bağlıdır. En uzaktaki Çamlıca'lı bile mutlaka senede en az bir kez köyünü ziyaret eder. Bu ziyaretler daha çok Ağustos ve Eylül aylarında yapılır. Çünkü bu aylar köydeki bütün sebze ve meyvelerin (özellikle incir, üzüm ve ceviz) bulunduğu aylardır. Eylül ayında ise pekmez yapılır ve bağbozumuna başlanır. Bu bağbozumu Kasım ayı sonuna kadar sürer.


  Köyün Muhtarlık Bilgileri  [​IMG]  [​IMG]

  Çamlıca Köyüne Ait Resim ve bilgileri Bu başlık altında paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çamlıca Köyü Hakkında Forum Tarih
Çamlıca Köyü Hakkında Bilgi Yahyalı Kayseri Kayseri Tanıtımı 25 Ocak 2011
Çamlıca Köyü Hakkında Bilgi Bahşılı Kırıkkale Kırıkkale Tanıtımı 24 Ocak 2011
Çamlıca Köyü Hakkında Bilgi Gürün Sivas Sivas Tanıtımı 18 Ocak 2011
Çamlıca Köyü Hakkında Bilgi Pasinler Erzurum Erzurum Tanıtımı 17 Ocak 2011
Çamlıca Köyü Hakkında Bilgi Ilıca Erzurum Erzurum Tanıtımı 17 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş