Çalışma Odanız Nasıl Olmalı?

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 11 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Çalışma Odanız Nasıl Olmalı? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çalışma Odanız Nasıl Olmalı?


  Evden çalışanlar ve öğrenciler için çalışma odaları büyük önem taşır. Çalışma köşelerini doğru dekore ederek daha fazla verim alabilirsiniz.
  Çalışma Odanız Nasıl Olmalı?
  [​IMG]

  Çalışma alanlarının en önemli mobilyası kuşkusuz çalışma masalarıdır. Size ve odanıza en uygun masayı tercih edin. Mobilyalarınızı ve onları ne amaçla kullanmak istediğinizi gözden geçirin. Modüler sistemler mi, yoksa tek parça olanlar mı daha çok işinize yarayacak? Her iki tarafında çekmece olan tarzda bir masa tercih ederseniz, fazla eşyalarınızı koyabileceğiniz alanlar kazanırsınız. Ancak sandalyenizle birlikte rahat hareket etmek için, tek tarafı çekmeceli olan masalar daha fazla konfor sağlayacaktır. Sandalyenizin de rahat ve sırtı destekleyen tarzda olması büyük önem taşıyor. Farklı boylarda rafları olan bir masa da işinize yarayacaktır.
  Çalışma köşelerinin en büyük sorunu ıvır zıvırdır. Bu yüzden kırtasiye malzemeleri, kitap, kutu ve dosya gibi eşyaları saklamanın en iyi yolunu bulmalısınız. Her şeyin elinizin altında olması mı, göz önünde bulunmaması mı sizi daha rahat hissettirir? Önemli dokümanlarınızı dolap içlerinde saklayabilir, geri kalan malzemeler için, klasör ve saklama kutuları edinebilirsiniz. Depolama üniteleri her şeyi düzenli tutmanızı sağlamanın yanı sıra bir köşede görüntü kirliliği yapmadan muhafaza etmeyi de mümkün kılar.
  Çalışama alanınızı depolama üniteleri ile organize edin. Şeffaf kutular, aradığınızı bulabilmeniz için kolaylık sağlar. Çalışma masanızın yanına koyacağınız çöp kutuları son derece pratiktir. Odanızı kötü gösteren çıkıntıları değerlendirmek için, Cd’likler yerleştirmek şık bir çözüm olacaktır.
  Çalışma alanının en önemli noktalarından birisi de aydınlatmadır. Her çalışma alanının doğru ve yeterli aydınlatmaya ihtiyacı vardır. Tavan aydınlatması dışında, çalışma odalarında mutlaka bir masa lambası bulunması gerekir. Bunun için hem istediğiniz yöne göre şekil verebileceğiniz, hem de çalışma odanızın tarzına uygun bir masa lambası temin edebilirsiniz. Ayaklı abajurlar da çalışma odasında rahatlıkla kullanılabilirler. Hatta ölü köşeler için mükemmel bir çözüm oluştururlar.
  Çalışma odanıza ne kadar ışık girmesi gerektiğine karar verdikten sonra perde seçimine gitmelisiniz. Her ne kadar perdeler evler için vazgeçilmez olsalar da, genellikle çalışma odaları için güneşlikler iyi birer çözümdür. Kalın bir güneşlik, parlak ışıktan rahatsız olanlar için ideal bir çözümdür. Daha aydınlık ortamda çalışmayı sevenler içinse, ince ve açık renkli bir güneşlik, ışığın direkt gelmesini engelleyecek ancak içerisinin aydınlık olmasını sağlayacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çalışma Odanız Nasıl Forum Tarih
Çalışma Odanızın Dekorasyonu İçin Öneriler Dekorasyon 8 Nisan 2010
Çalışmanın bireysel ve toplumsal açıdan faydaları maddeler halinde kısaca Eğitim Bilgileri 13 Şubat 2017
Biruni'nin çalışma alanları nelerdir kısaca Düşünürler-Filozoflar 7 Şubat 2017
Harezmi'nin çalışma alanları nelerdir kısaca Düşünürler-Filozoflar 7 Şubat 2017
Farabi'nin çalışma alanları nelerdir kısaca Düşünürler-Filozoflar 7 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş