Çakırbeyli İlköğretim Okulu Koçarlı Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çakırbeyli İlköğretim Okulu Koçarlı Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Çakırbeyli İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Koçarlı'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Çakırbeyli İlköğretim Okulu Resimleri - Çakırbeyli İlköğretim Okulu Hakkında  [​IMG]

  1943-1944 öğretim yılından önce, eski yazı ile eğitim yapılan Çakırbeyli Köyü’nde bu tarihten itibaren 1946 yılına kadar üç sınıflı ve eğitmenli olarak eğitim yapılan bir okul vardı. Üç yıl kadar süren bu uygulamadan sonra 1946’da ilk defa kadrolu öğretmen atanmış, beş sınıflı eğitim-öğretim uygulamasına geçilmiştir.

  Okul olarak caminin bitişiğindeki eski bir bina tahsis edilerek 1954 yılına kadar eğitim-öğretime devam edilmiştir. Dönemin İç İşleri Bakanı Ethem MENDERES’in köyü ziyareti sırasında okul binasının yetersizliği görülmüş, yeni bina arayışına başlanmıştır.

  Kısa zaman içinde köy halkından Mestan KOCA’ya ait bahçeden 1.500 m2 istimlâk edilerek, hemen okul yapımına başlanmıştır. İnşaat kısa zamanda bitirilerek 1954-1955 eğitim-öğretim yılında yeni binaya taşınılmıştır. Okul binası devlet-vatandaş işbirliği ile yapılmış olup, okul ihata duvarı Mustafa DANACI tarafından yaptırılmıştır. Ağaçlandırma öğretmen-öğrenci işbirliği ile yapılmış olup, çam fidanlarını Adnan MENDERES’in kâhyası Mustafa ÖZCAN tarafından sağlanmıştır.
  [​IMG]
  1981 yılında çatı açılarak okulun tavanı betonla kaplanmış, iki sınıf bölünerek, okul 5 sınıflı hale getirilmiştir.

  1943-1944 yıllarından itibaren bu güne kadar okulumuzdan mezun olanlardan şu anda doktor, öğretmen, subay, veteriner, doçent, mühendis, yazar, bankacı ve sanayici olan bir çok kişi vardır.

  1991 yılından bu yana taşıma merkezi olan okulumuz, on köy olmak üzere çevremiz çocuklarına, 16 personeliyle hizmet vermeye devam etmektedir.

  Çakırbeyli İlköğretim Okulu Aydın Koçarlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çakırbeyli İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çakırbeyli İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çakırbeyli İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Çakırbeyli İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / KOÇARLI

  Adı: ÇAKIRBEYLİ İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: ÇAKIRBEYLİ KÖYÜ

  Telefon Numarası: 2567752102

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi : 421950@meb.k12.tr

  Web Adresi: ÇAKIRBEYLİ İLKÖĞRETİM OKULU
  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çakırbeyli İlköğretim Okulu Forum Tarih
Çakırbeyli Köyü Koçarlı Aydın Aydın Tanıtımı 8 Nisan 2010
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Açık Öğretim AÖF 15 Ekim 2012
Cumhuriyet Bayramı Şiirleri İlköğretim Şiirler 11 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş