Çağrı Erhan Kimdir - Çağrı Erhan Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 21 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çağrı Erhan Kimdir - Çağrı Erhan Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çağrı Erhan Kimdir - Çağrı Erhan Resimleri - Çağrı Erhan Biyografisi - Çağrı Erhan Hakkında  Prof. Dr. Çağrı Erhan (d. 1972 İstanbul), Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi.Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) Direktörü.

  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Ankara Avrupa Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler [1] dergilerinin kurucu editörlerindendir. Uluslararası İlişkiler dergisi 2008 yılında en prestijli bilimsel indeks olan Social Sciences Citation Index'e (SSCI) kabul edilmiştir. Uluslararası Hukuk ve Politika (UHP), Perceptions ve Journal of American Studies in Turkey dergilerinin yayın kurulunda yer almaktadır.

  TRT ve SkyTurk'te çeşitli yayınların yorumcu ve sunuculuğunu yapmıştır.

  Salı günleri Türkiye Gazetesi'nde "Diplomatik Muhakeme" başlıklı sayfası vardır.

  Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM), Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM),Doğru Yol Partisi, Demokrat Parti, Stratejik Araştırma ve Etüd Merkezi (SAREM), Uluslararası İlişkiler Konseyi (UİK), Türk Askeri Tarih Komisyonu, MEB Tarih Yazıcılığı Milli Komitesi, Avrupa Konseyi Tarih Eğitim Projeleri Editörler Kurulu, Uluslararası Siyasi ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi gibi kuruluşlarda muhtelif makamlarda bulunmuş / bulunmaktadır. Şubat 2007'de Türk-Atlantik Konseyi Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Şubat-Kasım 2008'de Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Ocak 2009'da profesör olmuştur. 2009-2010 yıllarında USAK (Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu) Koordinatörlüğü ve USAK Transatlantik Araştırmaları Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

  Halen Mülkiye'de Ortadoğu, Osmanlı Diplomasi Tarihi, ABD Dış Politikası,Türk Dış Politikası, NATO ve TOBB ETÜ'de Siyasi Tarih dersleri vermektedir.

  CNNTurk Parlamento muhabiri Melek Erhan'la evlidir. Zeynep adında bir kızı ve Hüseyin Çağan adında bir oğlu vardır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çağrı Erhan Kimdir Forum Tarih
Dinlemek ve konuşmak size neyi çağrıştırıyor? Sorular ve Cevaplar 7 Kasım 2016
Hz.Muhammed çağrısını neden önce yakın çevresine yaptı kısaca Peygamber Efendimiz (S.A.V) 4 Mart 2014
Hayal Gücü Kelimesinin Çağrışımları Nedir FrmArtuklu TatLı SöZLük 5 Aralık 2013
Hz.Muhammed İnsanları İslam'a Çağrıya Neden En Yakın Çevresinden Başlamıştır Dini Sorular ve Cevaplar 3 Aralık 2013
Çağrışım Ne Demek - Çağrışım Kavramı - Uzak Çağrışımlar Eğitim Bilgileri 1 Ağustos 2013

Bu Sayfayı Paylaş