Çağdaş İran Afişleri Sergisi

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 8 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Çağdaş İran Afişleri Sergisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çağdaş İran Afişleri Sergisi - Çağdaş İran Afişleri Sergisi 2010

  [​IMG]
  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 5 Nisan – 28 Mayıs 2010 tarihleri arasında, küratörlüğünü Majid Abbasi’nin gerçekleştirdiği Persianissimo - Çağdaş İran Afişleri Sergisine ev sahipliği yapıyor.

  Tarih:05 Nisan-28 Mayıs 2010Yer:Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar FakültesiŞehir:İstanbul Anadolu
  PERSIANISSIMO / Çağdaş İran Afişleri Sergisi
  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 5 Nisan – 28 Mayıs 2010 tarihleri arasında, küratörlüğünü Majid Abbasi’nin gerçekleştirdiği Persianissimo - Çağdaş İran Afişleri Sergisine ev sahipliği yapıyor. Çağdaş İran grafik tasarımının izlenebildiği en kapsamlı sergilerden biri olan Persianissimo, İran afiş tasarımlarıyla ilgili bugüne kadar
  Türkiye’de gerçekleşen en büyük sergi olma özelliğini taşıyor.

  Persianissimo Sergisi, Pers sanatına dayanan imge ve tipografi yaklaşımıyla grafik tasarım dünyasında özgün bir konuma sahip olan İran afiş tasarımının çağdaş bir özetini sunuyor. 28 İran’lı yeni nesil grafik tasarımcının afişlerinden oluşan sergi ilk olarak 16. Colorado Uluslararası Davetli Afiş Sergisi kapsamında Colorado Devlet Üniversitesi’nde, daha sonra Fort Collins Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde sergilendi.Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bu önemli sergiyi Türkiye’ye getirerek izleyicileri farklı grafik tasarım kültürleri hakkında bilgilendirmeyi hedefliyor. Aynı zamanda eğitim niteliği taşıyan sergiler ile amacın, öğrencileri olduğu kadar toplumu da eğitmek olduğunu vurgulayan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen, Majid Abbasi’nin bizzat açılışını yapacağı serginin 28 Mayıs 2010 tarihine kadar süreceğini ve benzeri etkinliklerin farklı ülke ve eğitim kurumlarıyla devam edeceğini de ayrıca belirtmektedir.

  Açılış günü 14.00 - 16.30 saatlerinde, Fakülte Konferans Salonunda Majid Abbasi tarafından “
  Özgünlük ve Günümüzde Grafik Tasarım” başlıklı bir sunum yapılacaktır. Ayrıca, 'Persianissimo' Tasarım sergisinin beraberinde, Fakülte Bölümlerinin sergileri açılarak izleyicilere sunulacaktır.

  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Acıbadem Kampüsü

  Tarih: 05 Nisan-28 Mayıs 2010
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş