Çırpı Mustafa Adanır İlköğretim Okulu Bayındır İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çırpı Mustafa Adanır İlköğretim Okulu Bayındır İzmir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çırpı Mustafa Adanır İlköğretim Okulu Hakkında - Çırpı Mustafa Adanır İlköğretim Okulu Tanıtım - Çırpı Mustafa Adanır İlköğretim Okulu Resimleri - Çırpı Mustafa Adanır İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Çırpı Mustafa Adanır İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

  Okul, 1967–1968 Eğitim ve Öğretim yılında açılmıştır. İlk yıl Çırpı Belediye Binası’nın üst katında eğitim ve öğretime devam etmiştir.

  1968–1969 öğretim yılında bugünkü binaya geçilmiştir. Okul binasının yapımı için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 18.140 T.L. (On sekiz bin yüz kırk Türk Lirası) ödenerek temin edilmiştir.

  Hasan Adanır adlı Çırpılı bir tüccar, okulun adına babasının adının (Mustafa Adanır) verilmesi için 178.483,25 T.L. (Yüz Yetmiş Sekiz Bin Dört Yüz Seksen Üç Lira Yirmi Beş Kuruş) teberruda bulunmuştur.

  İlgilinin bu isteği, 1971 Aralık ayında gerçekleşmiştir. 60.247,83(Altmış Bin İki Yüz Kırk Yedi Lira Seksen Üç kuruş) de okul yaptırma derneğinden temin edilerek bina toplam 256.811,08 T.L'ye (İki Yüz Elli Altı Bin Sekiz Yüz On Bir Lira Sekiz Kuruşa) tamamlanmıştır. Okul binası Çırpı Belediyesi’nin temin ettiği bir arsaya kurulmuştur. Arsanın büyüklüğü 2756 m², okul bahçesinin alanı 2280 m²’dir.

  1979 yılında Sayın Adanır ile kurulan bir ilişki sonucu, binanın kuzeyini kapsayan arsadan 4500 m²’lik bir bölüm satın alınarak okul bahçesi genişletilmiştir. Böylelikle, bahçe genişliği 6780 m², okul binasının kapsadığı alan, bina ile birlikte toplam 7510 m² olmuştur.

  Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü’nün 23/08/1990 tarih ve 20535 sayılı onayı; İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 06/09/1990 tarih ve 310/2680 yazıları ile Çırpı Kazım Dirik İlkokulu ile birleştirilerek 19/11/2001990 Pazartesi gününden itibaren Mustafa Adanır İlköğretim Okulu adıyla eğitim ve öğretime başlamıştır.

  Mustafa Adanır İlköğretim Okulu adı İzmir Valilik Makamı’nın 02/10/1990 gün ve 500/53210 sayılı yazıları, İzmir İl Danışma Kurulu’nun 19/09/1990 tarih ve 6 no’lu kararı ile ve Bayındır Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 08/10/1990 gün ve 500/3091 sayılı yazıları ile tescil edilmiştir.

  Okulumuzun eski Ortaokul binasına ek bir beş derslik bina yapılmasıyla okul, bir bütün halinde 16/09/1991 tarihinde eğitim ve öğretime başlamıştır.


  Misyonumuz
  Çırpı Mustafa Adanır İlköğretim Okulu Olarak, "Neden varız?", "Biz Kimiz?", "Ne Yapıyoruz?", "Hizmet Verdiklerimiz Kimler?" Sorularına verilen cevapların bütünüdür.

  * Biz Çırpı Mustafa Adanır İlköğretim Okulu olarak, Öğrencilerimizi, Milli kimliğini kazanmış, kendisiyle barışık iyi vatandaş, insanî değerleri benimsemiş, dünya ile barışık, iyi insan, çağın gereklerine uygun, toplumun ve iş hayatının gerektirdiği niteliklere ve yeterliliklere sahip iyi bir vatandaş, çevresini ve sağlığını koruyabilen özgüveni gelişmiş, eleştirel düşünmeyi öğrenmiş, soran ve sorgulayan bireyler olarak yetiştirmek için varız.
  * Bilgi, teknoloji ve iletişim toplumu olma hedeflerimizi gerçekleştirmek için; bilgiye hızla ulaşabilen, bilgiyi mal ve hizmet üretimine yansıtabilen nesiller için varız.
  * Bütün öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlayarak, kendisine güvenen, kendisini sürekli yenileyen ve geliştiren, işini iyi yapan bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak için varız.
  * Geçmişten aldığımız kültürel zenginlik ve güçle kendine yakın çevresine ve tüm insanlığa yararlı, araştıran üreten Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı nesiller yetiştirmek için varız.
  * 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırarak, onları bir üst öğrenim kurumlarına ve hayata hazırlamak için varız.
  * Köklü geçmişinden aldığı güçle, dün olduğu gibi bugün de ailesine,topluma ve vatanına yararlı,araştırıcı,üretici,soran ve sorgulayan, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı nesiller yetiştiren bir eğitim öğretim kurumuyuz.
  * Öğrenmenin en verimli olduğu yaş grubuna hizmet veren bir ilköğretim kurumu olarak öncelikle özel anlamda yakın çevremize, dolaylı olarak toplumun her kesimine ve tüm insanlığa hizmet sunmak için varız.

  Vizyonumuz
  Mustafa Adanır İlköğretim Okulu Olarak; Ne olmak istediğimizidir. İdeallerimiz, hatta ulaşacağımızı asla düşünemediğimiz tatlı hayallerimizdir.
  Vizyonumuz, yönümüzü belirler ve olağan üstü durumlarda veya fırtınaya kapıldığımız zamanlarda rotamız olur.

  * Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her fırsatın verildiğini bilsin.
  * Bütün çalışanlarımız ve öğrencilerimiz,
  * “Onlar” ve “biz” kavramı yerine “takım ruhuna” inansın, takım arkadaşının eksiklerini tamamlamaya çalışsın.
  * İnsanlık değerlerinin önemini kavramış olsun ve öyle davransın.
  * Her alanda bilginin gücünü yanına alsın, bilginin paylaşıldıkça çoğaldığını bilsin, paylaşıma ve iş birliğine açık olsun.
  * İdeal oluşturmak isterken, öğüt vermekten ziyade örnek olunması gerektiğine inansın.
  * Kendilerinden emin olsun,
  * Doğruları yaptıklarında alacakları cevaplardan korkmasın.
  * Gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.
  * Verdiğimiz eğitim, öğrencileri bir üst öğrenime hazırlasın,hayata atıldıklarında ise “işin anahtarı”, “ekmeğin kapısı” olsun.
  * Tüm velilerimiz ve öğrencilerimiz İyi bir eğitimin uygun, temiz bir çevrede olacağını bilsin, ve çevre bilinciyle hareket etsin.
  * Herkesin herkesten öğreneceği bir şeyler olduğu bilinsin (ÖĞRENEN OKUL) modeli oluşsun.
  * Velilerimiz en önemli destekleyicimiz olsun,okulumuzun her öğrenciye ‘BİR DÜNYA’ gözüyle baktığını bilsin.
  * Okulumuzdaki herkes görev ve sorumluluk tanımını iyi bilsin,kendi alanında tercih edilen olsun.
  * Bütün personelimiz okulumuzda çalışmaktan,her öğrenci bu okulda öğrenim görmekten zevk alsın.
  * Okulumuzda herkes gelişen teknolojik yeniliklerden yararlanarak her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın,kendini yenileyip geliştirsin.
  * Zamanın önemi kavranmış olsun ve işler “tam zamanında” ve “olması gerektiği gibi” yapılsın.
  * Okulumuzda herkes, her gün, daha iyiye ulaşmak için çalışsın.

  Okulumuz üç ana binadan oluşmaktadır. İlköğretim II. kademe öğrencileri A ve B blokta öğrenim görmektedirler. İlköğretim I. kademe öğrencileri ise C blokta öğrenim görmektedirler. Ayrıca okul öncesi eğitim veren okulumuzda 1 adet Bilgisayar laboratuarı, 1 adet Bilgi Teknolojisi Sınıfı, 1 adet Fen Bilgisi Laboratuarı ve 1 adet işlik bulunmaktadır.

  Okulumuzun toplam öğrenci sayısı 300'dür. II. kademe 6-A, 6-B, 7-A, 7-B, 8-A ve 8-B şubelerinden oluşmaktadır.

  Taşıma merkezi olan okulumuzda, 90 öğrencimiz taşımalı olarak öğrenim görmektedir. Taşımalı olarak öğrenim gören öğrencilerimiz, Hasköy, Kızılcaova ve Çiftçigediği köylerinden gelmektedir.


  Çırpı Mustafa Adanır İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  İlçesi : Bayındır
  Okulun Adı : Çırpı Mustafa Adanır İlköğretim Okulu
  Okul Adresi : Çırpı Mustafa Adanır İlköğretim Okulu 35850 Çırpı, Bayındır, İZMİR
  Telefon Numaraları : 0 (232) 583 60 17
  Faks Numaraları : 0 (232) 5836017
  E-mail Adresi :
  adanir_mustafa@hotmail.com
  Okulun Web Adresi: http://www.mustafaadanir.meb.k12.tr/
  Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı :
  Metropol İçi / Dışı : Dışı
  Ulaşım Durumu : Karayolu
  Ulaşım Bilgileri:
  Lojman Durumu : Yok
  Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı yok.


  Çırpı Mustafa Adanır İlköğretim Okulu Resimleri :

  Okul Resimlerine Web Sitesinden Ulaşabilirsiniz


  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çırpı Mustafa Adanır Forum Tarih
Çırpınırdı Karadeniz Sözleri Yerli şarkı sözleri 13 Haziran 2011
Çırpılı Köyü Hakkında Bilgi Tutak Ağrı Ağrı Tanıtımı 15 Ocak 2011
Cırpılı İlköğretim Okulu Tutak Ağrı Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010
İncirpınar Köyü Hakkında Bilgi Erfelek Sinop Sinop Tanıtımı 7 Haziran 2010
Ergenekon Darbecilerin Son Çırpınışları - Ömer Lütfi Mete - Mahir Kaynak Kitap, Resim ve Dergi 11 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş