Çıplak ADSL için 3 ay

'İnternet ve Network' forumunda Siraç tarafından 23 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Çıplak ADSL için 3 ay konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çıplak ADSL için 3 ay

  Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun Türk Telekom'a ADSL'de sabit hat zorunluluğunu kaldırması uyarısında bulunduğunu açıkladı.

  Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türk Telekom'un, ADSL bağlatan abonelerin sabit telefon hattı bağlatmasının zorunlu tutularak sadece sabit ücret yoluyla haksız kazanç elde ettiğini söyleyerek, 4077 sayılı yasaya aykırı olarak tüketicinin bir malı alırken, bu malı satış koşulu olarak başka bir malı almasının zorunlu tutulduğunu söyledi.

  ADSL abonesi olmak isteyen tüketiciye sabit hat abonesi olmadan ADSL verilmediğini anımsatan Çetin, söz konusu durumun artık değiştiğini söyledi. Çetin, "Nihayet Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, iki hizmetin ayrı verilebileceğini, bu nedenle "çıplak ADSL' hizmetine 3 ay içinde başlanması yönünde karar almış ve Türk Telekom şirketine de bildirmiştir. Türk Telekom şirketi bu 3 ayı da tüketiciyi soymak için kullanmak yerine "çıplak ADSL" hizmetine başlamalı ve sabit telefon kullanmak istemeyen tüketicilerin sabit hat aboneliğini derhal sonlandırarak, haksız olarak aldığı sabit telefon hattı aylık ücretlerini iade etmelidir" dedi.

   

Bu Sayfayı Paylaş