Çılgın matematikçiden en az üç noterli çağrı

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 24 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Çılgın matematikçiden en az üç noterli çağrı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ESKİŞEHİR (İHA) - Çarpım tablosunu ezberleyemediği için babası kendisine küsen bir ilköğretim öğrencisinin elektronik postayla yardım istediği eğitimci-yazar Necip Güven, "Ankara'da en az üç noter görevlisinin hazır bulunduğu ortamda, çarpım tablosunun ezbersiz öğrenilebileceğini ispat etmek istiyorum" dedi.

  Güven, kendisine mail gönderen bir ilköğretim öğrencisinin "Çarpım tablosunu ezberleyemediğim için babam bana küstü" diye yardım istediğini belirterek, "Çocuğu babasıyla birlikte Eskişehir'e davet ettim. Çarpım tablosu ezberi, 22 Mayıs 2008 tarihinde öldü. Cenaze namazını kıldık. Şimdi, mezarda kemikleri bile çürüdü. Çocukların çarpım tablosunu öğrenmesinde en çok sıkıntıyı ebeveynler çekiyor. Ankara'nın en büyük salonlarında, her yaşta normal zekada isteyen herkesin çarpım tablosunu ezbersiz öğrenebileceğini uygulamalı göstereceğimiz seminerler düzenlemek istiyorum. Öyle ki, bu seminerde bu işin ezbersiz ve daha kolay yapıldığını herkesin huzurunda en az 3 noter görevlisinin de hazır bulunduğu ortamda çok değerli halkımıza sunmak istiyorum" diye konuştu.

  "Etkili ve pratik yöntemlerle çarpma öğretimi ve dört işlem" adlı kitabının yazımının devam ettiğini açıklayan Necip Güven, şunları söyledi:

  "7 Mayıs 1999 yılında tek başıma başladığım Don Kişot'luğu bu gün itibariyle bitiriyorum. Artık çalışmalarımıza Çılgın Matematikçiler Birliği (Çıl-Mat-Bir) adıyla tamamen amatör olan bir ekiple devam edeceğiz. Çıl-Mat-Bir Başkanı Basri Köseler, üyeler Necip Güven, Kubilay İpek, Melike Kocaman, Aslı Yazağan'dan oluşan çekirdek ekibimizle dünya çapında projelere imza atmaya hazırız. Yaptığımız projeler sonucunda bu ekipte yer alan her bir üyeyi tarih, sayfalarına altın harflerle yazacaktır. Hedefimiz, dünya çapında ve kitlesel başarılara imza atmaktır. Ekibin yetiştirdiği çocuklarımız ve gençlerimiz başarılarıyla Çıl-Mat-Bir ekibini de geçecektir. Hocam Oğuz Saygın, Amasya Vali Yardımcısı Gökhan Veli Kişioğlu, bana takılan 'Matematiğin Don Kişot'u isminin mucidi hocam Müyesser Saka ve tanıştığımız 1996 yılından beri desteğini benden esirgemeyen eğitim uzmanı hocam Dürdane Elhan'a sonsuz şükranlarımı sunuyorum."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çılgın matematikçiden üç Forum Tarih
Kanal İstanbul (Çılgın proje) Projesinin görüntüleri resimleri Haber Arşivi & Gündem 27 Nisan 2011
Çılgın Sözler Deli nickler 2017 Komik Nickler 10 Nisan 2011
Çılgın Oyuncular İlginç Resimler 1 Şubat 2011
Çılgın Palmiyeler Kitabı - William Faulkner Kitap, Resim ve Dergi 18 Ocak 2011
Çılgın Nar Ağacı Kitabı - Odisseus Elitis Kitap, Resim ve Dergi 3 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş