Çöplüavutmuş Köyü Alaca Çorum

'Karadeniz Bölgesi' forumunda KaRDeLeN tarafından 2 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Çöplüavutmuş Köyü Alaca Çorum konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Alaca Çöplüavutmuş Köyü - Çöplüavutmuş Köyü Resimleri - Çöplüavutmuş Köyü Hakkında - Çöplüavutmuş Köyü Tanıtım  Çöplüavutmuş, Çorum ilinin Alaca ilçesine bağlı bir köydür.  İlçe: ALACA - İl: ÇORUM


  Köy Muhtarı: MURAT ŞAHAN


  Muhtarlık Erişim Bilgileri:  Telefon: 0(364)4218281

  Cep Telefonu: 0(537)6629389


  Demografik Bilgiler:  Nüfusu:

  2000 20

  1997 25

  İle Uzaklığı: 70 km

  İlçeye Uzaklığı: 17 km

  Rakım: 990 m

  Kültür  köyün geleneksel düğünleri ve kendilerine has yemekleri vardır.hingal adını verdikleri yemek tüm türkiyece bilinen etli mantının yöresel ismidir..

  köy oğuzların bozok kolundan avşar türkmenlerine mensup çöplü obasındandır.ilgilenen kardeşlerimiz.www.avsarobasi.com adlı siteye girip avşar köyleri listesine bakabilir.yada tttk eski başkanı yusuf halaçoğlunun çıkaracağı 6 ciltlik kitaba gözataıp özbe öz avşar olduklarını öğrenebilirler.tüm soydaşlarımıza sevgi ve saygılarla.


  Coğrafya  Çorum iline 70 km, Alaca ilçesine 15 km uzaklıktadır.düz bir arazide yer alır.tarıma elverişli topraklar vardır.


  İklim  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.


  Nüfus


  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 20
  1997 2


  Muhtarlık  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

  Seçim Yılı Muhtar

  2004 Murat Şahan
  1999 Recep Kaya
  1994 Recep Kaya
  1989
  1984


  Altyapı bilgileri  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi son düzenlemeler sonrasında muhtar ve köyün yetiştirdiği insanların çabasıyla oluşturulmuştur. kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon ayrıca cep telefonuvardır.


  Köyünüze Ait bilgi ve Resimleri Bu konu altında paylaşabilirsiniz

   

Bu Sayfayı Paylaş