Ziya Gökalp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Kumluca Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 1 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ziya Gökalp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Kumluca Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Ziya Gökalp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Hakkında - Ziya Gökalp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tanıtım - Ziya Gökalp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Resimleri - Ziya Gökalp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri - Antalya Kumluca'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

[​IMG][​IMG][​IMG]

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Üçüncü beş yıllık plan döneminin beşinci dilimini teşkil eden 1977 yılında Okulumuz Kumluca Temel Eğitim Okulu adı altında yatırım programına alınmıştır. Kumluca Belediyesi’nin 14.06.1978 Tarih ve 11 karar numaralı meclis kararı ile bugün üzerinde bulunduğu arsa, 8.000m2 olarak bedelsiz tahsisi yapılmıştır.

1980 yılında yapımına başlanan Okulumuz 1982 yılında geçici kabulle teslim alınmıştır.

20 Aralık 1982 tarihinde bilfiil eğitim öğretime başlamıştır.

İlçemiz eşrafından ve okul koruma derneği ilk başkanı Ali Silahçı tarafından okul bahçesine 1986 yılında bir çeşme yaptırılmıştır.

20 aralık 1982 tarihinde Kumluca Temel Eğitim Bölge Okulu olarak eğitim öğretime başlayan okulumuz, 1983-1984 öğretim yılında İlköğretim uygulamasına başlamış olup, okulumuzun adı Kumluca İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.

20 Eylül 1991 tarihinde okulumuzun adı Ziya Gökalp İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.

1999 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan ek binanın inşaatı tamamlanmış ve aynı yıl eski binanın tamiratı yapılarak derslik sayısı 8’den 37’ye çıkarılmıştır. İnşaatı tamamlanan 100 kız, 100 erkek yatak kapasiteli pansiyon binası da Okulumuz bünyesine alınarak; İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 21.12.2000 tarih ve 2034649 sayılı yazısı ile okulumuzun adı Ziya Gökalp Pansiyonlu İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.Â

-- Okulumuz halen;

-- 43 Derslik

-- 2 Ana Sınıfı

-- 2 Bilgi Teknoloji Sınıfı

-- 1 İş Teknik Eğitimi Atölyesi

-- 1 Ev Ekonomisi Dersi Atölyesi

-- 1 Kütüphane

-- 1 Laboratuar

-- 2 Öğretmenler Odası

-- 2 Çok Amaçlı Salon

-- 2 Kantin

-- 4 İdare Odası ile eğitim öğretime devam etmektedir.

--- Okulda normal öğretim yapılmaktadır.

Ziya Gökalp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Antalya Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ziya Gökalp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ziya Gökalp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ziya Gökalp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ziya Gökalp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ZİYA GÖKALP YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU

Adresi: CUMHURİYET MAH./KUMLUCA-ANTALYA

Telefon Numarası: 2428872943

Faks Numarası: 2428874591

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:Ziya Gökalp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
    Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş