Zeytinanlanı Şeyh İlköğretim Okulu Köyceğiz Muğla

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 11 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Zeytinanlanı Şeyh İlköğretim Okulu Köyceğiz Muğla konusu Zeytinanlanı Şeyh İlköğretim Okulu Hakkında - Zeytinanlanı Şeyh İlköğretim Okulu Tanıtım - Zeytinanlanı Şeyh İlköğretim Okulu Resimleri - Zeytinanlanı Şeyh İlköğretim Okulu İletişim

Zeytinanlanı Şeyh İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Zeytinalanı Köyü’nde okul ilk defa 1947 yılında açılmıştır.Okulun yerini Ali YAMAN bağışlamıştır.Okulumuz köyün Eğrekli Mahallesi’ndedir.Muğla-Fethiye karayolu üzerinde olması açısından okul buraya yapılmıştır.

1969 yılında ilk binanın büyük bir bölümü yıkılarak yerine dört derslikli okul yapılmıştır.1993 yılında halkın katkısıyla iki derslik ilave edilerek,eski binanın tamamı yıkılmıştır.1998 yılında ise üç derslikli ek binanın temeli atılmış ve 2000 yılında yapımı tamamlanmıştır.2000-2001 Öğretim yılında ikinci kademe açılmıştır.Okulumuzda 1993-1994 Öğretim yılında anasınıfı açılmıştır.

Okulumuzda şu anda 8 derslik ,1 anasınıfı ,1 müdür odası , 1 öğretmenler odası, 1 iş eğitimi odası ,1 laboratuvar , 1 depo ,1 tuvalet binası bulunmaktadır.

MİSYONUMUZ

Biz Zeytinalanı İlköğretim Okulu olarak bütün öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak istiyoruz. Onları 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına yanıt verebilecek becerilerle donatarak bir üst öğrenim kurumuna hazır olmalarını sağlamak istiyoruz. Bizler burada; onları Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, yurdunu seven, toplumun çıkarlarını kendi çıkarları önünde tutan, insan haklarına saygılı, demokratik tutum ve davranışlar kazanmış, gelişim ve değişime açık ve bu değerlerle gurur duyan bireyler yetiştirmek için varız.

VİZYONUMUZ

Bu misyonumuz gerçekleştirmek üzere inandığımız ilkelerimiz şunlardır. Bu ilkelerimiz; bizi, öğrencilerimizi ve okulumuzun içinde bulunduğu toplumu yönlendirecektir. Öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliğimizdir. Bize göre öğrenemeyecek öğrenci yoktur.

* Öğrencilerimizin bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır ve amaçlarımıza temel oluşturur.
    * Biz, birbirimizi öğrencilerin, velilerin ve toplumun sürekli gelişen beklenti ve ihtiyaçlarına ayak uyduracak biçimde geliştirmek için destekliyoruz.
    * Biz öğrencilerimizin başarısını arttırmak için karşılıklı olarak sorumluluk alıp, verimli bir biçimde çalışmak için adımlarımı attık ve bunun gerekliliğine inanıyoruz.
    * Biz, okul için değil yaşam için eğitim felsefesine inanıyoruz.
    * Biz birbirimize ve kendimize güveniyoruz. Ayrıca öğrencilerimize bir birey olarak saygı duyuyor ve onları koruyup gözetiyoruz.
    * İyi bir eğitim öğrenciler arasındaki bütünleşme kadar çeşitliliği de gerektirir. Farklılıklarımızın bilincindeyiz ve bunların birer zenginlik kaynağı olduğuna inanıyoruz. Birbirimizi anlamaya çalışıyor, farklılık ve görüş ayrılıklarımızı zenginliğimiz olarak kabul ediyoruz.
    * Her türlü olumsuz etmenlere karşı kendimizi yeni öğrenme metotlarına adapte edebiliriz. Değişmede cesaretliyiz. Çünkü geçmiş deneyimlerimiz değişimi göze almamızda bizi yüreklendiriyor.
    * Farklıyız, yetenekliyiz, enerji ve coşku doluyuz. Çünkü sadece söz söylemiyor, üretiyoruz.

Zeytinanlanı Şeyh İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Köyceğiz
    Okulun Telefonu: 252 2637160
    Okulun Faksı:
    Okulun Adresi: Zeytinalanı Köyü
    Okulun Web Adresi:
    http://koycegizzeytinalaniilkogretim.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: 715469@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Muğla iline uzaklığı 73 km’dir. Köyceğiz ilçe merkezine uzaklığı 8 km’dir.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Zeytinanlanı Şeyh İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş