Zerrin Özer & Sabiha Akdemir - Emanet (2009 Albüm Tanıtımı)

'Albüm Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 29 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Zerrin Özer & Sabiha Akdemir - Emanet (2009 Albüm Tanıtımı) konusu [​IMG]

Albümdeki Eserler

1. Anlat İstanbul
    Şiir: Itır Sema Ertaş
    2. Ah İstanbul
    Söz & Müzik : Selahattin Erhan
    3. Beni mi Seviyormusun
    Şiir : Nurdan Ünal
    4. Git ( Yerin Hazır )
    Söz : Zerrin Özer Müzik : Selahattin Erhan
    5. Beni Umutma
    Şiir : Ümit yaşar Oğuzcan
    6. Beni Unutma
    Söz & Müzik : Müzik : Selahattin Erhan
    7. Akarsuya Bırakılan Mektup
    Şiir : Hasan Hüseyin Korkmazgil
    8. Gönül Dağı
    Söz & Müzik : Neşet Ertaş
    9. Anneme Mektup
    Şiir : Sabiha Akdemir
    10. Annem
    Söz : Halit Çelikoğlu Müzik : Mehmet Dağdelen
    11. Senden Sonra
    Şiir : Sabahattin Yaşar
    12. Adıyaman Türküsü
    Söz : Anonim Müzik : Aziz Çelik
    13. Emanet
    Şiir Özden Gürbüz
    14. Yine O Menekşe Gözler Aralı
    Söz : Vecdi Bingöl Müzik : Kadri Şençalar
    15. Yar Yüreğim Yar
    Şiir : Bedri Rahmi Eyüpoğlu
    16. Ötme Bülbül
    Söz & Müzik : Anonim

Üretici
    Atlas Müzik
    Türü
    Karışık
    Yayın Tarihi
    06/11/2009

Albüm ile ilgili diğer bilgiler

ZERRİN ÖZER & SABİHA AKDEMİR - EMANET

TRT sunucularından “Sabiha Akdemir”in okuduğu şiirler ile “Zerrin Özer”in muhteşem yorumuyla okuduğu, türkü, pop ve sanat müziğinden oluşan "Emanet" isimli yeni albüm.

2. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

ZERRİN ÖZER & SEBAHAT AKDEMİR - Emanet (Atlas - 2010)

Türk pop müziğinin en özel vokallerinden biri ZERRİN ÖZER ve şiire hayat veren SEBAHAT AKDEMİR ‘in ortak çalışması olan “Emanet” türkünün, şiirin ve güçlü bir yorumun özel tadını veriyor.

Her dinlediğimde aynı şeyi söylüyorum, bu kadın manyak iyi şarkı söylüyor…

Zerrin Özer’in özellikle albümün ilk klip şarkısı “Ah İstanbul” da gösterdiği performans tek kelime muhteşem..

Türkü tadında bir şarkı olan “Ah İstanbul”un şiiri de, bestesi de düzenlemesi de güzel olmuş. Şarkı hissettiriyor… İstanbul için yazılan sayısız şarkılardan biri, İstanbul’un vefasızlığını anlatan bunu aşkla bütünleştiren bir şarkı.. Fakat şunu da söylemem gerekir ki şarkının fazla tutmaması da beni şaşırttı. Tutması da tabii ki göreceli bir kavram, radyolar fazla çalmadı, tv kanalları klibi fazla göstermedi. Buna şaşırmadım , çünkü hepsinin de modern reklamcılara yaranma çabası var. Öyle “harcamak, marcamak” gibi sözler onlar için avam.. Neyse…

Albümde bir şarkı bir de Sabiha Akdemir’in yorumladığı şiir şeklinde bir akış var, şiirler gayet duygulu, yorumları da öyle..

Albümün ikinci dikkat çeken şarkısı “Git”te Zerrin Özer söz yazarı olarak da karşımıza çıkıyor. Bu şarkıda da muhteşem bir duygu yorumu var. Bu iki şarkıda da Zerrin Özer tek kelime konuşturmuş..

Ümit Yaşar Oğuzcan’ın “Beni Unutma” şiirinin ardından gelen “Beni Unutma”yı da dinlerken aynı duyguyu yaşıyorsunuz.

Albümde dikkatimi çeken bir diğer şeyde başarılı düzenlemeler ve başarılı mix tınıları.

Her enstrümanı tek tek duyabiliyorsunuz.

Keşke Ümit Yaşar’ın şiiri üzerine bestelenen geçmişte Selda Bağcan’ın da yorumladığı “Beni Unutma” yı da yorumlasaydı Zerrin Özer diye içimden geçirdim.

Sonlara doğru albümde türkü tadında eserler duyuyoruz, albüm daha da otantikleşiyor.

Özel bir çalışma, iyi bir yorumcunun şarkıları, başarılı bir şiir yorumcusunun şiir yorumları ve şiir ile müziğin aynı yerde buluştuğu özel bir albüm.

Michael Kuyucu

Bu Sayfayı Paylaş