Zeliha Ve Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu Bilgileri Selçuklu Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 16 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Zeliha Ve Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu Bilgileri Selçuklu Konya konusu Zeliha Ve Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu Hakkında - Zeliha Ve Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu Tanıtım - Zeliha Ve Lütfi Kullukİlköğretim Okulu Resimleri - Zeliha Ve Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu İletişim

Zeliha Ve Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu Konya Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Zeliha Ve Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Zeliha Ve Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Zeliha Ve Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Zeliha Ve Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Zeliha Ve Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz 3 Aralık 1984 tarihinde eğitim ve öğretime açılmıştır.
    Okulumuzu Zeliha KULLUK hanımefendi yaptırmış. Okula kendisinin ve eşinin ismini vermiştir.
    Okulumuz ilk açıldığı tarihte 10 dershane 2 idari oda ve sobalı olarak açılmıştır. İlk açıldığında 9 şubede 1 müdür 9 öğretmen 281 öğrenci ile eğitim ve öğretim yılını tamamladı.
    İlk günden itibaren eksikliklerin giderilmesi için çalışmalara başlanmıştır. Okulun ihata duvarı ile okul bahçesine bir şadırvan yapımı ilk yılın sonunda gerçekleştirilmiştir.
    Okula ek olarak kalorifer dairesi yaptırılarak, okul kaloriferle ısıtmaya geçilmiştir. Kalorifer dairesinin üzerine iki dershane ile iki idari oda Zeliha KULLUK hanımefendinin katkıları ile yaptırılarak 28.10.1986 tarihinde hizmete açılmıştır.
    Okulun ve mahallin imkanları ile 29.03.1993 tarihinde çok amaçlı salon inşaatının temeli atılmıştır. Salon inşaatının biran önce tamamlanabilmesi için okuldaki tüm görevliler büyük bir işbirliği ve gayret göstermişlerdir.
    Okul kooperatifi gelirleri, hayırsever kişilerin yardımları birleştirilerek inşaatın bitirilmesine çalışıldı. Salon inşaatı tamamlanarak büyük bir katılımla 10 Haziran 1995 tarihinde ilk olarak, yıl sonu okul gecesi yapılarak açılışı yapılmıştır. Çok amaçlı düşünülerek yapılan bu salonda okulun, çevre okulların ve çevre halkının her türlü sosyal faaliyetlerinin yapıldığı bir mekan olmuştur.
    İlköğretimin sekiz yıla çıkarılması ile birlikte, okulumuzda dershane yetersizliği ortaya çıkmıştır. Bu nedenle Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan ısrarlı istek üzerine, Özel İdare katkısı ile okulumuza ilave olarak sekiz dershane ve bir idari oda yapılmıştır. 11.10.1998 tarihinde hizmete açılmıştır.
    Okulun fiziki yönden yetersizliği gün geçtikçe artmıştır. Bu nedenle 09.07.2002 tarihinde 1 Anasınıfı, 1 Laboratuvar ve 4 ek dershane olmak üzere toplam 6 dershane temeli atılmış, bir miktar özel idare katkısı sağlanmış, büyük bir bölümü okulun kendi imkanları ile inşaat tamamlanmıştır.
    16.12.2002 tarihinde Anasınıfı ve laboratuvarda eğitim öğretim faaliyetlerine başlanmıştır.

Zeliha Ve Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ZELİHA VE LÜTFİ KULLUK İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Cumhuriyet Mah. Eyüp Sultan Cad. Erbay Sokak No:4 Selçuklu/Konya
    Telefon Numarası: 3322481926
    Faks Numarası: 3322481926
    E-mail Adresi: zelihakullukioo@gmail.com
    Web Adresi: - http://zelihavelutfikullukioo.meb.k12.

Zeliha Ve Lütfi Kulluk İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul hakkında daha fazla bilgi için:

Bu Sayfayı Paylaş