Zeki kadınlar zor aşık olur

'Magazin Haberleri' forumunda Dine tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Zeki kadınlar zor aşık olur konusu Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi “Hanımın Çiftliği”nde Muzaffer Bey’in güzel ama bir o kadar da sert kardeşi Halide’yi canlandıran Ebru Özkan, Hafta Sonu dergisinin sorularını yanıtladı.

* Önce Halide karakterinden bahsedelim. Halide’yi anlatır mısınız biraz?
    - Çok dominant bir karakter. Çiftliği, abisini, çevresindeki tüm yaşamı kontrol eden bir kadın. Dolayısıyla daima mantıklı hareket etmeye alışmış, katılaşmış. Göründüğünden zıt duygulara sahip ama sürekli kontrollü; asla kalbini dinlemiyor.

* Halide ile Ebru Özkan’ın benzeyen yanları var mı?

- Hayır. Bu da Halide’yi benim için çok cazip kılıyor. Çünkü ne kadar kendimden uzak bir karakter oynarsam, o kadar besleniyorum.

* Ebru Özkan, Halide’ye nasıl bakıyor?

- Halide’yi seviyorum ve onu anlıyorum. Başka türlü ona can veremezdim.

HALİDE'NİN HAYATINDA BİR ERKEK YOK MU?

* Gerçek hayatta onun gibi sert misinizdir?

- Ben Halide kadar sert ve otoriter bir yapıya sahip değilim. Ama her canlı gibi ben de beni tetikleyen bir durumda sert olabilirim.

* O koşullarda yaşasaydınız siz de Halide gibi olur muydunuz?

- Hepimiz doğuştan getirdiklerimizin yanında koşulların şekillendirdiği karakterlere sahibiz. Ben de Halide’nin yerinde olsam onun gibi davranabilirdim.

* Halide’nin hayatında erkek yok... Size göre bunun nedeni ne olabilir?

- Olmadığına emin misiniz? Bu konuda kimse peşin hükümlü olmasın derim.

EVLİLİK KISMET İŞİ

* Halide’ye uygun erkek nasıl biri olmalı?

- Halide ancak abisi gibi biri ile birlikte olabileceğini düşünüyor. Ancak bu işler düşünmekle olmuyor biliyorsunuz.

* Peki siz evliliği hiç düşünmediniz mi bugüne kadar?

- Elbette düşündüm. Eskilerin dediği gibi ‘kısmet’... Bu açıdan bakmak gerek...

* Hiç aşık oldunuz mu?

- Olmaz mıyım! Ama aşkla ilgili yorumlar yapmak istemiyorum.

* “Güçlü ve zeki kadınlar daha zor aşık olur” demişsiniz. Neden?

- Detaycı ve kontrollüdürler, dolayısıyla zor beğenirler.

* Bugüne kadar hiç çiftlik hayatı yaşadınız mı?

- Ben Ankaralıyım, ilkokuldan sonra ailemle birlikte küçük bir kasabaya yerleştik. Altı yıl orada yaşadım, tam bir toprak çocuğuyum. Bu yüzden çiftlik hayatına yabancı değilim.

* “Hanımın Çiftliği” dizisinde sizi en çok neler zorluyor?

- Setin şehir dışında olması...
    ÖZGÜ İLE ÇOK EĞLENİYORUZ

Türk edebiyatının önemli romanlarının dizi olması kimi zaman eleştiriliyor. Siz nasıl bakıyorsunuz bu duruma?

- Tartışmaya açık bir konu. Fakat ben yararlı buluyorum, çünkü birçok edebiyatçımızın eserlerini bu sayede tanıtma imkanı buluyoruz. Bu kitapların okunma oranları artıyor.

* ‘Güllü’ karakterini oynayan Özgü Namal’la kamera önünde çekişiyorsunuz. Set dışında durum nedir?

- Tam tersi. Çok iyi anlaşıyoruz ve eğleniyoruz.

Hürriyet

Bu Sayfayı Paylaş