Zaman İle ilgili Özlü Sözler

'Güzel Sözler-Mesajlar' forumunda SeLeN tarafından 27 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Zaman İle ilgili Özlü Sözler konusu ünlülerden zamanla ilgili sözler - zamanla ilgili felsefik sözler - ünlülerin zaman hakkında sözleri

- Zaman öldürmek en pahalı harcamadır. (Balzac)

- Olaylar, her an ince bir tele bağlıdır. Bilgili insanlar, bu olaylardan faydalanıp gerekli işleri zamanında yaparlar. (Bonaparte)

- Zaman herşeyi kaybettirir, ama sadece aşkı ebedi kılar. (Clairon)

- Geçmiş veya gelecek yoktur. Sonsuz bir Şimdi vardır. (Cowley)

- Mutlu insan her anından faydalanır ve kendi kendine şöyle der: Ben bugün mutluyum, yarına Allah bilir. (Durante)

- Eğer hayatı seviyorsan, zamanı öldürme, çünkü hayatın zamana bağlıdır.(Franklin)

- İnsanın, ömrünü yarısını tartışmayla geçirecek kadar zamanı yoktur. Geçmişi unutup geleceğe bakmalısınız. (Lincoln)

- Değerli Dostum! İhtiyacın karşında malını ve mülkünü kullan, ama bir saatini bile boşuna harcama, değerini tayin edemezsin. (Marden)

- Siz zamanınızı kaybetmiyorsunuz, zaman sizi kaybediyor. (Moliere)

- Zamanın öldürülmesinin basit örneği, telefon konuşmalarıdır. (Rinehart)

- Zamanımı kullanmasını bilemedim, şimdi o beni kullanıyor. (Shakespeare)

- Zaman su gibi akıp gidiyor derler, halbuki, zaman değil biz geçip gidiyoruz. (Weber).

- Sabahın bir saati, gecenin iki saatinden daha iyidir. (Afrika sözü)

- Boşa geçen zamana üzülmek rüzgarı kovalamaya benzer. (Rus Sözü)

- İnsanın, en samimi arkadaşının bile yabancı saydığı öyle bir saati vardır ki.(Anonim)

- Çözemediğimiz olayları zamana bırakıp beklemekten başka çare yoktur. (Anonim)

alıntı

Bu Sayfayı Paylaş