Yurtdışı Üniversiteye Transfer

'Yurtdışında Yaşam ve Eğitim' forumunda Siraç tarafından 19 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yurtdışı Üniversiteye Transfer konusu Yurtdışındaki bir Üniversite 'ye transfer olmak isteyen öğrenciler Yatay geçiş veya Dikey geçiş yapmak isteyen öğrenciler Yurtdışı Üniversite Transfer olanaklarını kullanarak öğreniminize yurtdışında devam edebilirsiniz

Yurtdışı Üniversite Transfer

» Başvuru Formu

Türkiye'de bir üniversitede önlisans ya da lisans eğitimi gören öğrenciler Türkiye'de aldıkları kredileri yurtdışındaki üniversiteye taşıyarak transfer oldukları okuldan diploma alabilirler
    Her üniversite ve programın transfer şartları farklıdırBir öğrencinin yurtdışındaki bir üniversiteye transfer olabilmesi için Türkiye'deki eğitimi süresince almış olduğu derslerinin ortalaması önem taşır Ortalama şartına ek olarak öğrencinin TOEFL ya da IELTS sınavına girmesi ve istenilen puanı almış olması gerekmektedir
    Bir öğrenci hiç kredi kaybına uğramadan bir başka okula transfer olabileceği gibi, almış olduğu dersleri tekrar etmek durumunda da kalabilirTransfer olan öğrencilerin Türkiye'de aldıkları kredilerinin yurtdışındaki üniversitede kabul edilmesi, alınan dersin içeriği ve o dersten geçme notuyla ilgilidir
    Bu dönemler için belirlenmiş son başvuru tarihine kadar başvurunun tamamlanması gerekmektedirHer okulun transfer öğrenci kabul dönemleri farklıdır Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin mezuniyetlerini takip eden bir yıl süresince o ülkede çalışma hakkı bulunmaktadır Bu hak öğrenciye almış olduğu eğitim doğrultusunda iş tecrübesi kazanması açısından büyük bir imkan sağlar

Başvuru Formu

2. Google

Google Özel Üye

Eline sağlık paylaşım için sağol..

Bu Sayfayı Paylaş