yurt dısında eğitim olanaklari yasam sartlari ucuz olan yerler nereler??

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 12 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    yurt dısında eğitim olanaklari yasam sartlari ucuz olan yerler nereler?? konusu yaa lutfn yurt dısında eğitim olanaklari yasam sartlari cuz olan yerler nereler??

2. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Yurtdışında Eğitim Veren En Ucuz Üniversiteler

Yurdışında Üniversite Eğitimi Üniversite hayali ile sınavlara girip başarısız olduysanız veya yurt dışında okuma hayaliniz var ise işte size fırsatlar.Her bütçeye göre yurt dışında eğitim alınabilecek üniversiteler çok cazip fiyatlar ile karşınıza geliyor.300 Dolardan başlayan fiyatlar ...

Yurdışında Üniversite Eğitimi

Üniversite hayali ile sınavlara girip başarısız olduysanız veya yurt dışında okuma hayaliniz var ise işte size fırsatlar.Her bütçeye göre yurt dışında eğitim alınabilecek üniversiteler çok cazip fiyatlar ile karşınıza geliyor.300 Dolardan başlayan fiyatlar ile eğitim fırsatı sunan üniversilerin tam listesini aşağıda bulabilirsiniz.

İşte dünyada Türklerin okuyabileceği en ucuz okullar ve fiyatları:
    En Ucuz Üniversiteler

Norveç Oslo Üniversitesi

Ülke: Norveç

Okul: Oslo Üniversitesi

Fiyatı: 300 USD
    Ecole Normale Super, eure de Lyon

Ülke: Fransa

Okul: Ecole Normale Super, eure de Lyon

Berlin’deki Humbolt Üniversitesi

Ülke: Almanya

Okul: Berlin’deki Humbolt Üniversitesi

Helsinki Üniversitesi

Ülke: Finlandiya

Okul: Helsinki Üniv.

Lund Üniversitesi

Ülke: İsveç

Okul: Lund Üniv.

Uppsala Üniversitesi

Ülke: İsveç

Okul: Uppsala Üniv.

University of Vienna Üniversitesi

Ülke: Avusturya

Okul: University of Vienna

Fiyatı: 600 USD
    University of Antwerp

Ülke: Belçika

Okul: University of Antwerp

Fiyatı: 900 USD
    University of Frankfurt

Okul: University of Frankfurt

Fiyatı: 1000 USD
    University of Geneva

Ülke: İsviçre

Okul: University of Geneva

Ecole Normale Superieure, Paris

Ülke: Fransa

Okul: Ecole Normale Superieure, Paris

ETH Zurich Üniversitesi

Okul: ETH Zurich

Fiyatı: 1250 USD
    University of Bern

Okul: University of Bern

Fiyatı: 1300 USD
    University of Barcelona

Ülke: İspanya

Okul: University of Barcelona

Fiyatı: 1300 USD
    University of Zurich

Okul: University of Zurich

Fiyatı: 1500 USD
    Heidelberg University

Okul: Heidelberg University

Fiyatı: 1560 USD
    Münih Teknik Üniversitesi

Okul: Münih Teknik Üniversitesi

Fiyatı: 1600 USD
    University of Bologna

Ülke: İtalya

Okul: University of Bologna

Fiyatı: 1800 USD
    Moscow State University

Ülke: Rusya

Okul: Moscow State University

Fiyatı: 3200 USD
    Pekin University

Ülke: Çin

Okul: Pekin University

Fiyatı: 4500 USD
    University of Tokyo

Ülke: Japonya

Okul: University of Tokyo

Fiyatı: 5200 USD
    Kyoto University

Ülke: Japonya

Okul: Kyoto University

Fiyatı: 5200 USD
    South Seattle Community College

Ülke: ABD

Okul: South Seattle Community College

Fiyatı: 5500 USD
    St.Monica College

Ülke: ABD

Okul: St.Monica College

Fiyatı: 5730 USD

Alıntı

3. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

YURT DIŞI EĞİTİM VE ÖZEL ÜNİVERSİTELER HAKKINDA MERAK EDİLEN HERŞEY

Danışmanlık şirketleri ve özel üniversiteler,hizmetler,fakülteler,adres,mail ve telefonlar...

A’DAN Z’YE HER YÖNÜYLE YURTDIŞI EĞİTİM REHBERİ...

1)NEDEN YURTDIŞI EĞİTİM?

Yurtdışı eğitim,sadece üniversiteyi kazanamayanlar için bir alternatif değil. Dünya çapında geçerliliği olan diploma sahibi olmak birçok artıyı da beraberinde getiriyor. İşte bu artılar:
    *Yurtdışı eğitim sayesinde dünya çapında geçerliliği olan diplomaya sahip olma şansınız var.
    *Alacağınız eğitim kalitesi çok yüksek.
    *Yurtdışı eğitim,öğrenciye kendine güven duygusu kazandırıyor.
    *Globalleşen dünyada yabancı dil artık bir zorunluluk. Yabancı dili ana diliniz gibi konuşabilmek içinde onu anavatanında öğrenmeniz en iyi yöntem.
    *Bu üniversitelerde eğitimin yanı sıra, iş yaşamına kolayca adapte olmayı sağlayacak bilgi ve deneyim de veriyor.
    *Okulların öğrenme ortamları mükemmel;her türlü teknik donanıma sahip sınıflar, spor kompleksleri, kapsamlı laboratuvarlar, bilgisayar merkezleri ve kütüphaneler mevcut.
    *Ayrıca tüm bilinenlerin aksine,yurtdışında eğitim görmek,özel üniversitelerden daha da pahalı değil.

2)NEDEN AMERİKA?
    *Amerika’da 3600’den fazla yüksek öğrenim kuruluşu var.
    *Amerikan diplomalarının dünya çapında geçerliliği var.
    *Eğitime ayrılan bütçeler sayesinde okullara büyük sayesinde okullara büyük yatırımlar yapılıyor. Sonuç olarak eğitim kalitesi her gün artıyor.
    *Üniversiteler, dünya genelindeki benzerlerine oranla çok daha fazla program ve tercih şansı sunuyor.
    *Amerika’da yabancı öğrencilerin hem çalışıp hem okumaları mümkün değil.Ancak maddi yönden sıkıntıya düşen öğrencilere çalışmalarını aksatmamak kaydıyla ve haftada 20 saati geçmemek üzere, birinci seneden sonra çalışma izni veriliyor.

a)Eğitim sistemi nasıl?
    Amerika’daki yüksek öğretim kurumları idari bakımdan özel okullar ve devlet (eyalet) okulları olarak ikiye ayrılıyor. Hem özel okullarda hem de devlet okullarında öğrenim paralı (ancak devlet okulları,özel okullara göre daha ucuz).

b)Üniversiteye giriş şartları neler?
    En önemlileri öğrencinin bilgi düzeyi,akademik durumu,bilgi ve yetenek testlerinden aldığı sonuçlar,referans mektupları (öğretim üyeleri ve işverenler tarafından yazılan öğrencinin başarısı, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımı,sınıf ve iş arkadaşlarıyla uyumu gibi konularda öğrenciyi üniversiteye tavsiye eden belge) ve Amerika’daki öğrenim ve geçim masraflarını karşılayabilmek.

3)NEDEN İNGİLTERE?
    *Köklü bir eğitim sistemi var.
    *Eğitim imkanlarından faydalanabileceğiniz pek çok seçenek mevcut.
    *Her dalda lisans ve lisansüstü öğrenim görmek, dil eğitimi almak mümkün.
    *İngilizce’yi anavatanında öğrenmenin getirdiği pek çok avantaj var.
    *Yüksek düzeyde öğrenim görecek kadar iyi İngilizce bilmek bile size birçok işin kapılarını açacaktır.

a)Eğitim sistemi nasıl?
    İngiltere’de, Buckingham Üniversitesi hariç bütün üniversiteler devlet üniversitesi. Buna rağmen öğrenciler okullara para ödemek zorundalar.

Üniversitelere kabul için iyi dereceyle liseyi bitirmiş olmak, İngilizce yeterlilik seviyesini sınav sonucuyla ispatlamış olmak (TOEFL en az 550, IELTS 6 veya 6.5), Alevel veya Foundation adlı ‘üniversiteye hazırlık kurslarından’ birini başarıyla tamamlamış olmak gerekiyor.

4) NEDEN AVUSTRALYA?
    *Hayat standardı en yüksek olan ülkelerden biri.
    *Yabancı öğrenciler Avustalya’da okurken haftada 20 saat çalışabiliyorlar. Sömestr ve yaz tatillerinde ise full time çalışma imkanı var.
    *Yüksek nitelikte İngilizce eğitimi alabilirsiniz.
    *Eğitim ve yaşam giderleri, Amerika ve İngiltere ile kıyaslandığında %25-30 oranında daha düşük.

a)Eğitim sistemi nasıl?
    Kıtadaki üniversiteler hemen hemen akla gelebilecek her dalda lisans ve lisansüstü eğitim veriyor.

Belli bir akademik ortalamaya ve iyi bir İngilizce’ye sahip olmak gerekiyor.Şartlar, her kurum tarafından ayrı ayrı belirleniyor. Çoğu üniversite, lisans eğitiminden önce genellikle 1 yıl süren hazırlık programları sunuyor.

5)NEDEN KANADA?
    *Burada Fransızca ve İngilizce konuşulduğu için iki dil birden öğrenme şanşınız var.
    *Yüksek kalitede eğitim alabilirsiniz.
    *Temiz,güvenlki ve farklı kültürlerin birarada yaşadığı bir ülke.
    *Eğitim ve gündelik hayat masrafları ABD,İngiltere ve Fransa’ya göre oldukça ucuz

a)Eğitim sistemi nasıl?
    Yabancı öğrenciler için hem lisans hemde lisansüstü düzeyde mesleki uygulamaları içeren çok farklı programlar var. İşletme, bilgisayar mühendisliği , telekomünikasyon,tıp,ziraat en çok ilgi gören ve kalitesi dünyaca tanınmış bölümler.

Kanada üniversitelerine kayıt yaptırmak isteyen yabancı öğrencilerin belli derslerde veya ülkelerindeki üniversite giriş sınavlarında veya uluslararası sınavlarda başarılı olmuş olmaları gerekiyor.İngilizce düzeyinin yeterliliğini ispatlamak için ise IELTS,TOEFL ya da CANTEST sınavlarından yeterli puanı almak şart!

6)NEDEN YENİ ZELANDA?
    *Yüksek öğrenim kurumları uluslararası tanınırlığa sahip.
    *Gündelik hayat giderleri ve okul masrafları hayli düşük.
    *Üniversitelerde kendinizi geliştirebileceğiniz araştırmaya yönelik çalışmalar yapılıyor.

a)Eğitim sistemi nasıl?
    Yüksek öğrenim sistemi,devlet destekli 7 üniversite,kolejler,politeknikler ve teknoloji enstitülerinden oluşur.Çoğu,yabancı öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için danışma ofislerine sahip.

TOEFEL ve IELTS sınavlarına girmek şart.Yeterli dil seviyesine ulaşan öğrenci kısa süreli Foundatıon kursu veya üniversite öncesi oryantasyon kursuna tabi tutulur.

7)BURS İMKANLARI NASIL YARATILIR?
    Okulunuzdan iyi bir derece ile mezun oldunuz ve eğitiminize yurt dışında devam etmek istiyorsunuz.Fakat maddi imkanlar buna engel gibi görünüyor.Bizim tavsiyemiz burs olanaklarını sonuna kadar zorlamanız.

a)Burs kaynakları neler?
    *En başta yakn dost ve akraba çevreniz,vakıflar,sosyal amaçlı dernekler,özel şirketler,resmi kurumlar ve yurtdışındaki üniversiteler...

b) Türkiyede nelere başvurabilirsiniz?
    *Türk Eğitim Vakfı ( TEV):
    Maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere her öğretim yılı başından itibaren 9 ay süreyle belirli bir miktarda karşılıklı burs veriyor.Öğretim hayatınız bitip çalışmaya başladıktan sonra burs miktarını küçük taksitlerle geri ödüyorsunuz.
    *Rotary Türkiye:
    Rotary International kuruluşunun Türkiye kolu, eğitimi yurtdışında tamamlamak isteyen lise ve üniversite mezunlarına burs imkanı tanıyor.
    *Fullbright:
    Amerika’da yüksek lisans yapmak isteyenlere sağlanan burstan master öğrencileri 2, doktora öğrencileri 1 sene yararlanabiliyor.

c)Yararlanabilecek internet siteleri hangileri?
    www.finaid.com (Amerikan orijinli bir burs danışma servisi)
    www.edupass.com (Yabancı öğrenciler için Amerika’da yaşam ve okuma rehberi)
    www.mft.govt.nz (Yeni Zelanda dışı ilişkiler ve Ticaret Bakanlığı)
    www.britcoun.org (British Council bursları için)
    www.ausaid.gov.au (Avustralya gelişim bursları)
    www.idp.edu.au (IDP eğitim Avustralya)
    www.aei.detya.gov.au (Avustralya Eğitim Bakanlığı)
    www.cbie.ca (Kanada eğitim bürosu)
    www.mezun.com (Amerika’da eğitim konusunda aradığınız herşeyi bulabileceğiniz bir site..)

8)GİRMENİZ GEREKEN SINAVLAR HANGİLERİ?

Öğrenci kabul sınavları her ülkede farklılk gösterebildiği gibi, ülkelerin kendi üniversitelerinde de değişebiliyor.İşte, öngörülen sınav sistemleri:

a)TOEFL (Test of English as a Foreign Language) nedir?
    Öğrencilerin İngilizce anlayabilme yeteneklerini ölçen ve kullanılan en yaygın bir dil sınavı. Ancak siz,IELTS,CFE,CPE,CAE gibi Cambridge sınavlarına da girebilirsiniz.

b)TOEFL’a nerelerde girilir?
    Türkiye’de Adana, Ankara, Eskişehir, İstanbul ve İzmir’de girilebiliyor.

c)GMAT (Graduate Management Admission Test) nedir?
    Amerika’da İşletme Master’ı (MBA) yapmak isteyenlerin girmesi gereken bir sınav.Sınavın dili İngilizce.Amacı sayısal,sözel ve analitik problem çözme yeteneğinizi,İngilizce’yi kullanabilme ve okuduğunuzu anlama seviyenizi ölçmek...

d) GMAT nerelerde yapılır?
    Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de bilgisayar sistemiyle uygulanıyor. Sınava Türkiye’de İstanbul,Ankara ve İzmir’de girebilirsiniz.

e)SAT (Scholastic Aptitude Test) nedir?
    SAT, Amerika’da üniversite eğitimi alması gerekenlerin girmesi gereken bir sınav. Üniversiteler genellikle SAT 1’e girmenizi şart koşuyorlar, fakat okumak istediğiniz bölüme ve okula göre SAT2’ye de girmeniz gerekebilir.SAT1, sözel ve sayısal bilgilerinizi test eden 3 saatlik bir sınav. SAT2 ise, sizi ilgilendğiniz alana göre test eden 1 saatlik bir sınav.

f)GRE (Graduate Record Examinations) nedir?
    Mühendislik ve temel bilimlşet branşlarında master yapmak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınav.Üç tip GRE Sınavı var:The General Test,The Subject Test (belirli bir bilim dalı hakkında bilginizi ölçer),The GRE Writing Assessment (üst düzey düşünme ve yazı yazabilme yeteneğinizi ölçer.)

g)GRE nerelerde yapılır?
    Türkiye’de İstanbul,Ankara ve İzmir’de girebilirsiniz.

9)NEREDE KALACAKSINIZ?
    Ülke ve okul tercihlerini yaptıktan sonra sıra konaklama seçeneklerine geliyor.Yeni bir ailenin üyesi olmakmı,bir arkadaş grubuna katılmak mı?Yoksa tek başınıza ayakta kalmayı öğrenmek mi?Sizin için en uygun olanı hangisi?

a)Konaklama seçenekleri neler?
    *Aile Yanında:
    Yurt dışında eğitim gören öğrenciler çoğunlukla aile yanında konaklamayı tercih ediyorlar.Yabancı dil knuşan bir aileyle yaşamak,dilinizi geliştirme ve o kültürü daha yakından tanıma imkanı sunması bakımından oldukça avantajlı.Fakat bu konaklama biçimi,o ailenin kurallarına uygun hareket etmek gibi ciddi sorumlulukları da beraberinde getiriyor.Eğer “Ben uyum sağlarım” diyorsanız,aile yanı konaklamanın maliyeti yurtlara ve otellere oranla çok daha uygun.
    *Yurtlar:
    Çoğunlukla uzun süreli programlara katılan öğrenciler tarafından tercih edilen bu konaklama şeklinin,kampüse yakın olması ve diğer öğrencilerle kaynaşmayı sağlaması gibi bir çok avantajı var.Ayrıca okul imkanlarından (kütüphane,laboratuvarlar, vs...) daha iyi yaralanmanıza olanak veren yurtların içinde,yemek ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.
    *Apartman Daireleri:
    Eğer özgürlüğünüze fazlaca düşkünseniz ve maddi olanaklarınız varsa,apartman dairesinde konaklayabilirsiniz.Bu durumda yemeklerinizi dışarıda yemeği ya da kendiniz yapmayı göze almanz gerekiyor.Ancak kafa dengi bir kaç arkadaşınızla bir daire de kiralayabilirsiniz.
    *Oteller ve Hosteller:
    Yurtdışında üniversitelerin öğrencileri için anlaşma içinde oldukları oteller bulabilirsiniz.Ancak bu, size biraz pahalıya patlıyabilir.Küçük,güvenli
    ve arkadaşça bir ortama sahip “hostel”larda da konaklayabilirsiniz.Kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz tam teşekküllü mutfaklara sahip “hostel”larda iki,dört ya da altı kişilik odalarda konaklayabilirsiniz.

b)Nelere dikkat etmeli?
    Konaklama biçiminiz ne olursa olsun dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var:
    *Oda veya ev arkadaşınızla iletişim kurun,birlikte yaşamayı daha kolay hale getirmek için daha anlayışlı olmaya çalışın.
    *Faturaların ödenmesi,ev işlerinin nasıl yürütüleceği,temizlik sorunun nasıl çözülebileceği gibi konularda plan yapın.
    *Oda arkadaşları arasında ödünç alıp vermenin normal olduğunu unutmayın ve birbirinize ihtiyaçlar konusunda destek olun.
    *Sizi rahatsız eden bir şey varsa,mutlaka oda arkadaşınızla konuşun

10)VİZE NASIL ALINIR?
    Okul seçimi,sınavlar,konaklama...Hepsini hallettiniz ve hayallerinizin gerçekleşmesine tek bir adım kaldı;vize almak...

a)Müracaat için istenilen belgeler neler?
    Yeni çekilmiş vesikalık resim,savcılık belgesi,akademik transkript ve diplomalar,maddi durumunuzu gösteren belgeler,eğer çalışıyorsanız işyerinizden mektup,başvurduğunuz üniversite tarafından kabul edildiğiniz gösteren ön kabul mektubu,YÖK veya üniversite bursiyeri iseniz bununla ilgili belgeler.

b)Size yardımcı olabilecek konsolosluklar neler?
    Amerika Birleşik Devletleri: 0212 251 36 02
    Avustralya: 0212 257 70 50
    Fransa: 0212 243 18 52
    İngiltere: 0212 293 75 46
    İtalya: 0212 252 54 36
    Kanada: 0212 272 21 24
    KKTC: 0212 227 34 90

YURT DIŞI EĞİTİM İÇİN KİMLERE DANIŞMALI?

1)EF DİLOKULLARI EĞİTİM HANGİ HİZMETLERİ SUNUYOR?
    1965 yılından bu yana yurt dışında kendi okullarında,her yaşa ve düzeye yönelik yabancı dil eğitimi veren EF,29 okulda 7 yabancı dili öğrenme fırsat sunuyor.Şirketin temel prensibi “yabancı dil,konuşulduğu ülkede yaşanılarak öğrenilir”

a)Özellikleri neler?
    *EF’nin paket programları arasında Yaz Okulları (9-17 yaş arası öğrencilere yönelik İngiltere, Amerika,Fransa ve Avusturya’da paket yaz programları),İş Dünyasının Dil Okulu (Yönetici ve yönetici sekreterlerine yönelik eğitim programları),Uluslararası Dil Okulları( 16 yaş ve üstünün dilediği kadar katılabildiği yabancı dil eğitimi),Akademik Yıl Dil Eğitim Programı (Bir akademik yıllarını yurtdışında yabancı dil eğitimine ayırmak isteyenlere yönelik) ve Üniversite Yerleştirme Programları ( Öğrencilerin Amerika ve İngiltere’de önlisans, lisans ve yüksek lisans düzeyine ,üstelik düşük ücretle yerleştirilmesi) var.
    *Şirket , öğrencilere vize hizmeti veriyor.
    *Kurs fiyatlarına konaklama,yemek ve eğitim materiyallaeri dahil.
    *Çeşitli bankalarda yapılan anlaşmalar sonucunda öğrencilere eğitim kredisi sağlıyor.
    *İngiltere’ye giden öğrencilerin haftada 20,Amerika’ya gidenlerin de ayda 20 saat part-time çalışma imkanları var.
    *Okulda öğrencilere Temel (haftada 24 ders ),Yoğun(haftada 30 ders ),TOEFL ve Cambridge sınavı hazırlık (haftada 30 ders)olmak üzere toplam 4 program sunuluyor.

b)Nasıl irtibat kurulabilir?
    Tel: 0 212 292 34 55-58
    Adres : Mete Cad.No : 34/6 80090 Taksim/İstanbul
    Web : www.englishtown.com
    www.ef.com.tr

2) GLOBAL
    Nasıl irtibat kurulabilir?
    Tel : 0 212 233 16 62 – 0 212 241 08 15
    Adres : Halaskargazi cad. No:198/7 Şişli/İstanbul
    Mail: wwglobal@superonline.com

3)GOLDEN BAY TOUR
    Tel: 0 212 293 19 19
    Adres: İnönü cad. Dünya Sağlık Sok. No:7/3 Gümüşsuyu/İstanbul
    Mail: goldenbay@superonline.com

4)UĞUR DOĞRUGÜVEN
    Tel: 0 216 411 38 33 – 34
    Adres: Bağdat Cad. No: 373/2 Erenköy/İstanbul
    Mail: ugur@dogruguven.com

5)ASBA EĞİTİM DANIŞMANLIK
    Tel: 0 216 358 89 19 ve 0 216 369 75 90
    Adres: Bağdat cad. Yenel Apt. No:350/8 , 81070 Şaşkınbakkal/İstanbul

6)ALTERNATİF
    Tel: 0 212 292 43 76
    Adres: Mete Cad. Ayyıldız apt. No:18/9 Taksim/İstanbul
    Web: www.alternatifegitim.com

7)FULBRIGHT EĞİTİM KOMİSYONU
    Tel:0 212 244 11 05 – 0 312 427 13 60
    Adres:Şehit Ersan Cad. No:28/4 06680 Çankaya/Ankara
    Mail: trprog@tr-net.net.tr ve ful-ist@itu.edu.tr

8)AGENCY FİRENZE
    Tel: 0 216 302 24 55
    Adres:Bağdat cad. Huzur apt. No:342/11 Erenköy/İstanbul
    Mail: firenze@superonline.com

9) ADVİS
    Tel : 0 212 283 41 24
    Adres : Aytar Cad. Aytar apt. No:20/15, 80600 1. Levent/İstanbul
    Web : www.advis.com.tr

10) EDCON
    Tel : 0 212 234 48 99
    Adres : Valikonağı Cad. No:62/3 Nişantaşı/İstanbul
    Mail : edcon@escor.net.com

11) DAVID GAME
    Tel : 0 212 227 05 75
    Adres: Spor cad. No:128/7 Maçka/İstanbul
    Mail : info@davıdgame.com.tr

12)GENÇTUR
    Tel: 0 212 249 25 15
    Adres : İstiklal cad. Zambak sok.no:15/5 ,80080 Taksim/İstanbul
    Mail : workcamps@genctur.com

13)HIT ULUSLARARASI EĞİTİM
    Tel: 0 212 296 46 00
    Adres : Büyükdere cad. Has Han no: 15/A Şişli/İstanbul
    Mail : asliucar@hit.com.tr

14) AKADEMİ YURTDIŞI EĞİTİMİ
    Tel : 0 212 236 11 81,0 232 446 42 66,0 312 438 38 45
    Adres : Barbaros bulvarı Özgür apt. No:47 Beşiktaş/İstanbul
    Mail : academydirector@superonline.com

15)YAKIN BATI
    Tel: 0 212 247 58 69
    Adres : Valikonağı cad.No :107/E /11 ,80220 Nişantaşı/İstanbul
    Mail : info@yakinbati.com

16)BİLTUR
    Tel: 0 216 338 06 38
    Adres : Fener Kalamış cad. No: 50/2 81030 Kalamış/İstanbul
    Web : www.biltur.com

17)INTER DANIŞMANLIK
    Tel : 0 216 330 29 70
    Adres : Söğütlüçeşme cad.Altın Çarşı No:56/35 Kadıköy/İstanbul
    Mail: interltd@atlas.net.tr

18)SETUR
    Tel: 0 216 44 06 00
    Adres: Kısıklı cad. No:26 Altunizade/İstanbul
    Mail: info@setur.com.tr

19)BERLITZ
    Tel: 0 212 293 74 00
    Adres:İstiklal Cad. Tütüncü Çıkmazı No: 1 Betoğlu/ İstanbul
    Mail: amerika@berlitz.com.tr

20)ITBA
    Tel: 0 212 292 46 95
    Adres: İstiklal cad. No:471 Tünel/ İstanbul
    Mail: itba@unimedya.net.tr

BUNLARI UNUTMAYIN!
    *Yurtdışşı lisans programı için ÖSS’de en az 120 puan almak gerekiyor.
    *Amerikan üniversiteleri için bir yıl,dil okulları için üç ay öncesinden başvuruda bulunmalısınız.
    *Üniversitelere girişte;not ortalaması,öğretim üyelerinin referans mektupları ve üniversitelere giriş sınavı (TOEFL,SAT VEYA GRE ya da GMAT) sonuçları gibi belgeler isteniyor.
    *Seçtiğiniz okulun YÖK denkliği bulunup bulunmadığını öğrenmek için Yükseköğretim Kurulu Başkanlşığı’na başvurabilirsiniz.
    Adres : Yükseköğretim Kurulu Denklik Birimi 06539 Bilkent,Ankara
    Tel : 0 312 298 71 42
    Fax : 0 312 266 47 44

Alıntı

Bu Sayfayı Paylaş