Yunus Emre Anadolu Lisesi,Yunus Emre Anadolu Lisesi Hakkında

'Liselerimiz' forumunda Mavi_Sema tarafından 9 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Yunus Emre Anadolu Lisesi,Yunus Emre Anadolu Lisesi Hakkında konusu Yunus Emre Anadolu Lisesi

Yunus Emre Anadolu Lisesi 1985-1986 eğitim-öğretim yılında bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda geçici olarak İzmir Şehit Fethi Bey ortaokulu binasında öğretime başlamıştır.
    Okulun adı; İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Danışma Kurulu'nun teklifi ve M.E.B.'nın 08.11.1985 tarih ve 230-e öö iş-md. 1022-85/42 301 sayılı yazıları ile Yunus Emre Anadolu Lisesi olarak karar bağlanmıştır. Açılış amacı yurtdışındaki işçi çocuklarının Türk Milli Eğitimi'nin amaçları paralelinde toplumumuza uyumlu ve saglıklı yurttaşjar olarak eğitilmesidir. Yunus Emre Anadolu lisesi bu amaçla açılan beş anadolu lisesinden biridir.

Okulumuz; 1988-1989 öğretim yılı ikinci dönemi başında Karabağlar Cumhuriyet Llisesi bahçesindeki ek binaya 1991-1992 öğretim yılında Bornova Atatürk Mahallesi'nde açılan Hayrettin Duran Lisesi binasına 1992-1993 öğretim yılında Bornova Evka 3' teki binasına taşınmıştır. Halen öğretimine bu binada devam etmektedir.

1989-1990 öğretim yılında Federal Almanya'dan gelen öğrencilerin yanında merkezi sistemle de öğrenci almaya başlayan okulumuzda; hazırlıktan 11. sınıfa kadar yurt dışından gelen ve ilköğretimini Türkiye'de tamamlayıp LGS'de başarı gösteren öğrenciler okumaktadır. Mezun öğrencilerimiz üniversite sınavlarında yüksek bir grafik sergilemektedirler. Tüm öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı hedefleri doğrultusunda uyumlu ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmektedir.

Bu Sayfayı Paylaş