Yukarı Kızılca İlköğretim Okulu Kemalpaşa İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yukarı Kızılca İlköğretim Okulu Kemalpaşa İzmir konusu Yukarı Kızılca İlköğretim Okulu Hakkında - Yukarı Kızılca İlköğretim Okulu Tanıtım - Yukarı Kızılca İlköğretim Okulu Resimleri - Yukarı Kızılca İlköğretim Okulu İletişim

Yukarı Kızılca İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Kemalpaşa ilçesine yaklaşık 10km uzaklıkta bulunan yeşili, temiz havası ve doğası ile dikkati çeken Yukarıkızılca Beldesinde 1897 yıllarında Rüştiye olarak yapılan binasında eğitim-öğretime başlayan okulumuz, eski ve köklü bir geçmişe sahiptir.
    1975-76 eğitim-öğretim yılında eski ilkokul binamızda eğitime başlayan ortaokul ise daha sonra eski karakol binasına, oradan belediyenin dükkan olarak inşa ettirdiği binalarda ve en son1989-90 eğitim-öğretim yılında da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 6 derslikli olarak yaptırılan yeni binasına taşınmıştır.

Halen Yukarıkızılca İlköğretim Okulu olarak eğitim-öğretimine devam eden okulumuzun 2008/2009 eğitim-öğretim yılı itibari ile ana sınıfı ile beraber toplam 237 kayıtlı öğrencisi olup, 2 idareci, 5 branş, 5 sınıf, 1 ana sınıfı, 1 4-b sözleşmeli branş, 3 ücretli öğretmenimizle hizmet vermektedir.
    Okulumuz ana binası 5 derslik olup ikili öğretim yapmakta ve okulumuz bahçesinde prefabrik ana sınıfı ve kantin binası bulunmaktadır.
    Okulumuz köy yerleşim yerinin biraz dışında, çam ormanına sıfır olup, geniş ve yeşillendirilmiş bahçesi ile iyi bir eğitim-öğretim ortamı oluşturmaktadır.
    Beldemiz halkı genelde kiraz, zeytin yetiştiriciliği yapmakta, hayvancılık ile uğraşanlarda bulunmaktadır.

Yukarı Kızılca İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Kemalpaşa
    Okulun Telefonu: 2328715007
    Okulun Faksı: 2328715007
    Okulun Adresi: YUKARİKİZİLCA BELDESİ
    Okulun Web Adresi:
    Okulun E-Posta Adresi:
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok