Yukarı Esen Köyü İlköğretim Okulu Taşlıçay Ağrı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yukarı Esen Köyü İlköğretim Okulu Taşlıçay Ağrı konusu Yukarı Esen Köyü İlköğretim Okulu Hakkında - Yukarı Esen Köyü İlköğretim Okulu Tanıtım - Yukarı Esen Köyü İlköğretim Okulu Resimleri - Yukarı Esen Köyü İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

Misyonumuz

İlk öğretmen Atatürk’ ün önderliğinde yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı kişilik gelişimini tamamlamış, çağdaş, uygar, güçlüklere göğüs gerebilen, Atatürkçü düşünce tarzını benimsemiş, aydın fikirli olarak yetiştirebilmektir.

Vizyonumuz

Türk Milli Eğitiminin ilkeleri ve hedefleri doğrultusunda kurumumuzu uygarlık ve çağdaşlık seviyesinde en yukarılara taşıyarak toplumumuza örnek bir birim olmaktır.

o
    Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.
    o
    Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.
    o
    Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.
    o
    Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.
    o
    Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.
    o
    Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.
    o
    Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.
    o
    Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.
    o
    Dünyada her şeye kıymet biçilebilir. Ama öğretmenin eserine kıymet biçilemez. (Socrates)
    o
    Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir tanımıyorum. (Diyojen)

Okul Binasının Özellikleri

Okulumuz 8 derslik, bir müdür odası, bir öğretmenler odası, bir bilgisayar odası, iki adet tuvalet(öğrencilere ait) öğretmenlere ait iki adet tuvalet ve okul bahçesinden oluşmaktadır.

Eğitsel Kulüp Çalışmalarımız

Okulumuz imkânları doğrultusunda çocuklarımızı eğitsel faaliyetlerde görevlendirmekteyiz. Bünyemizde;

1. Kültür Edebiyat
    2. Sağlık Temizlik ve Beslenme
    3. Kızılay- Yeşilay
    4. Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma
    5. Çocuk Hakları
    6. Çevre Koruma
    7. Kooperatifçilik
    8. Sivil Savunma kulüplerimiz mevcuttur.

Yukarı Esen Köyü İlköğretim Okulu Ağrı Taşlıçay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yukarı Esen Köyü İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yukarı Esen Köyü İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yukarı Esen Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yukarı Esen Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: YUKARI ESEN KÖYÜ İ

E-mail Adresi :773059@meb.k12.tr

Web Adresi :
    http://okulweb.meb.gov.tr/04/07/773059/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş