Yukarı Çavundur İlköğretim Okulu Çubuk Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 27 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yukarı Çavundur İlköğretim Okulu Çubuk Ankara konusu Yukarı Çavundur İlköğretim Okulu Hakkında - Yukarı Çavundur İlköğretim Okulu Tanıtım - Yukarı Çavundur İlköğretim Okulu Resimleri - Yukarı Çavundur İlköğretim Okulu İletişim

TARİHÇESİ

Yukarı Çavundur’da İlkokul eğitimine 1927 tarihinde Hakkı isimli bir öğretmenin köye gelmesiyle başladığı düşünülmektedir.1949 yılında beldenin girişindeki okul eski binasına ek yapılarak ve büyütülerek ilkokul eğitimimin tam ve düzenli olarak yürütülmeye başlamıştır.Beldeye ilk ortaokul 1977 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Okul belli bir süre tek odalı ahşap binada eğitim yaptıktan sonra 1988 yılında yeni yapılan okul binasına taşınmıştır.Okulun ilköğretim olmasıyla birlikte birleşen ilkokul ve ortaokul idare yönetimiyle 2001-2002 eğitim öğretim yılına kadar ayrı binalarda 1. kademe ve 2. kademe olarak eğitimini sürdürmüştür.Yapılan yeni bina ile birlikte 1. kademe ve 2. kademe 2001-2002 eğitim öğretim yılına tek çatı altında başlamışlardır.Okulun arazisi 4580 metrekareden oluşmaktadır. Çevresinde; üst kısmında sağlık ocağı binası, alt kısmında tarım birimleri binası, yanında Aydos Çayı ve diğer yanında Okçular yolu yer almaktadır. Okulumuz kaloriferli sistemle donatılmıştır.8 derslik, bilgisayar ve fen laboratuarı, rehberlik odası, anasınıfı, kantin, öğretmenler odası, müdür yardımcısı odası, müdür odası donanımlarını barındırmaktadır. Bilişim Teknoloji sınıfında internet bağlantısı olan 11 takım bilgisayar çalışmaya hazır olarak öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.Okulumuz anasınıfı dahil olmak üzere her sınıftan birer şube ile eğitim öğretimine devam etmektedir. Okulumuz taşıma merkezi bir okul olup, 6 ayrı yerleşim yerinden öğrenci gelmektedir.

http://yukaricavundur.k12.tr/?Lang=TR&SyfNmb=1

Bu Sayfayı Paylaş