yenip gorecegiz

'Galatasaray' forumunda DilzaR tarafından 18 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. DilzaR

DilzaR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    yenip gorecegiz konusu

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, GS TV’ye verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Beşiktaş derbisiyle ilgili iddialı konuşan Alman çalıştırıcı, “Beşiktaş da bizi yenmeye çalışacaktır. Şampiyonluktan kopmamak için ileride devam etmek için elinden geleni yapacaktır. Ama biz her zaman olduğu gibi Ali Sami Yen’de hangi rakip olursa olsun yine galibiyet için oynayacağız ve bunun için elimizden geleni yapacağız” yorumunu yaptı. Skibbe, Mustafa Denizli ile igili bir soruya ise, “Her şeyden evvel ona büyük saygı duyuyorum, her oynadığım rakibin teknik direktörüne saygı duyduğum gibi. Denizli’yi Ali Sami Yen’de misafir etmak benim için bir zevk olacak. Amacım da Mustafa Denizli’nin takımını burada misafir ettikten sonra mağlup edip uğurlamak istiyoruz” diye yanıtladı. Cim Bom’un çalıştırıcısı, “Denizli’nin yüzde 51 kazanacağız” açıklamalarına ise, “Ben yüzde olarak bir rakam vermek istemiyorum. Bizim çok iyi bir rakiple karşılaşacağımızı biliyorum. Kendi sahamızda ne kadar iyi bir rakibimiz olduğunu bilsek bile saygı duysak bile bu maçı alabileceğimizi düşünüyorum ve alacağımıza da inanıyorum” karşılığını verdi. Alman Teknik adam, 3 Ankara takımı ile üst üste oynayıp aldıkları 9 puanı, “Bu galibiyetlerde ve aldığımız skorlardan sonra şimdi rakiplerimizin bize bu konuda büyük bir saygı duyduğunu biliyoruz. Özellikle iki maçta da ofansif oyunumuzu defansif anlayışla başlatıp iyi paslarla ileriye çıkıp çabuk tek paslarla sonuca gitmesini bildik” dedi. Skibbe kaptanlık olayına da, “Ümit Karan kaptanımızdır. Onun yardımcısı ve ikinci kaptanı Hasan Şaş’tır. İkisi oynamadığı zaman Ayhan’dır. Bunun dışında kaptanlığa tecrübesiyle yakın üç tane daha futbolcumuz var, bu kaptanların dışında. Onlar da Meira ile Lincoln ve Servet. Biz burada seçimimizi Lincoln’den yana yaptık. Lincoln iki maçta da kaptanlığın gerektirdiklerini yerine getirdi. Mümkün mertebe örnek oldu. Çok da mücadele etti. İyi de oynadı. O yüzden kaptan sorunumuz o anlamda zaten yok” ifadelerini kullandı.

Dar alanda kısa paslaşmalar

Galatasaray Pazar günkü Beşiktaş derbisinin hazırlıklarına dün yaptığı çift antrenmanla devam etti. Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapılan antrenmanın öğleden sonraki bölümüne gribal enfeksiyon nedeniyle Mehmet Topal ile sağ dizindeki problem nedeniyle Barış Özbek katılmadı. Bu iki futbolcunun salonda hafif çalışma yaptıkları belirtildi. Teknik Direktör Michael Skibbe yönetiminde yapılan antrenmanda yapılan istasyon çalışmasının ardından futbolcular dar alanda pas ve ardından yan top çalışması yaparak antrenmanı tamamladılar.

Sezonu lider bitiririz!

Galatasaray Divan Kurulu toplantısında konuşan Adnan Polat, hafta sonunda önce cumartesi günü olağanüstü kongre yapacaklarını, pazar günü de Beşiktaş ile karşılaşacaklarını vurgulayarak “Sezonu lider bitiririz diyorum’’ ifadesini kullandı. Ciddi bir darboğazdan geçtiklerini dile getireren Polat “Galatasaray’ın ismini layık olduğu gibi yükseltmeye çalışıyoruz. Hem sportif açıdan rakiplerle hem de mali durumlarda sağlam durmak için mücadele ediyoruz. İki şirketimizin birleşmesi halinde, diğer rakiplerimizden iyi durumda olacağız. Goldman Sacs anlaşmasıyla ilgili olarak içiniz rahat olsun, ben kendi şirketlerimde yapmayacağım uygulamayı burada yapmam, yaptırmam’’ şeklinde konuştu.

BORÇ 97 MİLYON YTL’YE İNDİ

Öte yandan kulübün 31 Ağustos 2008 tarihi itibariyle 288 milyon YTL borcunun, 191 milyon da alacağının bulunduğu ve borç-alacak farkının 97 milyon YTL olduğu belirtildi.

Derbi kriz tanımıyor

Turkcell Süper Lig’de Pazar günü oynanacak Galatasaray-Beşiktaş derbisinin sarı kırmızılı taraftarları için ayrılan biletlere ilgi büyük oldu. İstanbul’da 12 Biletix gişesinden satışa çıkarılan biletler için taraftarlar çok erken saatlerden itibaren gişelerde kuyruğa girerken, nüfus cüzdanı fotokopisi karşılığında bir kişinin en fazla 5 bilet almasına izin verildi. Merter Migros’ta bulunan gişede bilet satışları başladığında kısa süreli bir izdiham yaşanırken, devreye giren güvenlik güçleri taraftarları sıraya sokarak, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmasını engelledi.

Bu Sayfayı Paylaş