Yeniköy İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 8 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yeniköy İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Yeniköy İlköğretim Okulu Hakkında - Yeniköy İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Yeniköy İlköğretim Okulu Bilgileri

Okulun Adı : Yenikoy İlköğretim Okulu

Adresi : Atatürk Cad. 5. Sok. Yeniköy Mah. Döşemealtı / ANTALYA

İlkeleri :• Atatürk ilke ve inkılâplarını esas alan, • Eğitimde kaliteyi ön planda tutan, • Öğrenmeyi öğrenen, • Kendine güvenen, • Çağı yakalayan ve sağlıklı düşünen, • Ezberci değil, anlayıp uygulayan, • Analiz ve sentez yapan, • Başarısızlığı değil başarıyı ölçen, • Öğrenciyi merkez alan, • Zorlayan değil, isteklendiren, bir eğitim – öğretim yuvası olmaktır.

Öğretim Şekli : Normal (tekli)

Müdürü : Hilmi TANER

Okutulan Yabancı Diller :İngilizce

Kitaplıktaki Kitap Sayısı :

Telefon Numaraları :(0242) 421 3020 (Faks): (0242) 421 3040

OKULUMUZLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER

Yeniköy İlköğretim Okulu Döşemealtı Belediyesi sınırlarında ilkokul ve ortaokulun birleşmesiyle 1992 yılında ilköğretim olarak eğitim-öğretime başlamıştır. 2005’te ek bina yapılıp, okulumuz ihtiyacı karşılayacak şekilde büyütülerek, şuan; 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı, 2 Müdür Yardımcısı, 1 Rehber Öğretmen, 2 Beden Eğitimi Öğretmeni, 1 Görsel Sanatlar Öğretmeni, 3 Teknoloji Tasarım Öğretmeni, 2 Türkçe Öğretmeni, 3 Matematik Öğretmeni, 3 Fen ve Teknoloji Öğretmeni, 2 Sosyal Bilgiler Öretmeni, 4 İngilizce Öğretmeni, 2 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, 4 Anasınıfı Öğretmeni, 25 Sınıf Öğretmeni, 1 Memur ve 1 Hizmetli ile eğitim – öğretime devam etmektedir.

Okulumuzda 646 kız, 646 erkek öğrenci olmak üzere, 1292 öğrencimizde eğitim – öğretim yapılmaktadır. Okulumuzda 37 derslik, 3 idare odası, rehberlik, büro, fotokopi odası, öğretmen – veli görüşme salonu, Fen ve Teknoloji laboratuarı, Teknoloji Tasarım sınıfı, Bilişim Teknolojisi sınıfı, arşiv odası, okul kütüphanesi bulunmaktadır. Ayrıca 2009 – 2010 eğitim – öğretim yılında Antalya Koleji’nin de katkılarıyla okul bahçemize 3 derslikli yeni Anasınıfı binamız yapılmıştır. Okul bahçemizde soysal – kültürel etkinliklerimizin yapıldığı Çok Amaçlı Salonumuz mevcuttur. Öğrencilerimizin sportif faaliyetlerde bulunabilmeleri için 1 basketbol, 2 voleybol, 1 badminton sahası bulunmaktadır. Okulumuzda 37 Derslik, 2 Anasınıfı bulunmaktadır. Ayrıca idare odaları, Rehberlik, Büro, Fen Teknoloji Laboratuvarı, Teknoloji Tasarım ve BT Sınıfı bulunmaktadır.

Okulumuz kalorifer sistemi ile ısıtılıp, klima ile soğutulmaktadır.( 30 sınıfın kendine ait kliması bulunmaktadır.) Sınıflarımızda 28 projeksiyon, 32 bilgisayarla eğitim – öğretim daha etkin yapılmaktadır. Okulumuzun web sitesi oluşturulmuştur. Etkili şekilde sık sık güncellenip, takibi yapılmaktadır. Okulumuzda e-okul sistemine kayıtlı olup, bütün öğrenci bilgileri ve not bilgileri güncel olarak girilmektedir. Veliler, öğrencilerin not ve başarı, devamsızlık durumlarını internetten takip edebilmektedir. Okul personel bilgileri personel.meb.gov.tr adresinde mevcuttur ve sık sık güncellenmektedir. Okulumuzun elektrik – su giderleri resmi ödenekle ödenmektedir. Bunun dışında okulumuzun kermes, tiyatro, sosyal faaliyetler ve bağışlar adı altında mali kaynakları mevcuttur.

Okul Aile Birliği kurulmuş olup, faaliyetlerine devam etmektedir. Okulumuzda zümreler oluşturulmuş, birbirleriyle etkili bir şekilde çalışmaktadırlar. Her eğitim – öğretim yılı başında öğrenci meclisi seçimleri yapılıp, öğrenci meclisi oluşturulmaktadır.

Yeniköy İlköğretim Okulu öğrencileri il içi ve iller arası spor yarışmalarında derecelere girerek okulumuzu en iyi şekilde temsil etmektedir.

Yeniköy İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yeniköy İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yeniköy İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yeniköy İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yeniköy İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: YENİKÖY İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Atatürk Cad. 5.Sok..Yeniköy / Antalya

Telefon Numarası: 2424213020

Faks Numarası: 2424213020

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:
    Yeniköy İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş