Yenice İlköğretim Okulu Merkez Muğla

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 8 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yenice İlköğretim Okulu Merkez Muğla konusu Yenice İlköğretim Okulu Merkez Muğla

Okulumuzun İlkokul bölümü 1924 yılında Merkez cami yanındaki arsadaki binada üç sınıflı olarak Öğretmen Hüseyin KUTAY tarafından açılmıştır.
    Cumhuriyet�in ilk yılları olmasına rağmen okula kayıt hızla artmış ve bu okul ihtiyacı karşılayamaz olmuştur.Köylüler tarafından imece usulü ile 1935 yılında üç derslikli ve bir öğretmen odalı eski okul binamız yapılmıştır. Teknik olarak eksik inşa edilen okulun çatısı yatık olduğundan daima akmış,çeşitli tarihlerdeki depremlerde hasara uğramış,yeni bir okul ihtiyacı duyulmuştur.1964 yılında Köylü-Devlet işbirliği ile ilk üç derslikli bir okul (Şimdiki Teknoloji Tasarım- Kütüphane olarak kullanılan) yapılmış ve 21.12.1964 tarihinde Eğitim-Öğretime açılmıştır.Bu bina da kısa zamanda ihtiyaca cevap vermez olunca daha önce yapılan bina(eski bina) 1978 yılında Köylü-Devlet işbirliği ile tamir edilmiş ve aynı yıl Yenice Ortaokulu olarak öğretime başlamıştır.Yabancı dili Almanca olarak başlayan ortaokul 1988 yılında İngilizceye dönüştürülmüştür. Ortaokulun açılmasıyla tekrar ilkokulda başlayan bina sıkıntısı 1984 yılında Köylü-Devlet işbirliği ile yapılan(Şimdiki Yemekhane olarak kullanılan bölüm) 1984 yılında Eğitim-Öğretime açılmıştır. Ortaokulun ihtiyacı da 1988 yılında yapılan ek bina (şu andaki Spor odası ve Malzeme deposu) ile giderilmiştir.
    Yenice Köyü İnönü İlkokulu adı altındaki ilkokul ile Yenice Ortaokulu 17 Eylül 1990 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca birleştirilerek 1990-1991 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Yenice İlköğretim okulu olarak faaliyetine devam etmektedir.
    1996-1997 Eğitim-Öğretim yılında taşıma merkezi olan okulumuza Doğanköy ve Gülağzı köyü öğrencileri taşınmaya başlanmış ve halen taşınmaktadırlar. Daha sağlıklı ve modern koşullarda Eğitim-Öğretim yürütülebilmesi ve tüm öğrencilerimizi tek binada toplayabilmek amacıyla 2006 yılında iki katlı ve 11 derslikli yeni okul binamızın inşaatı başlamış çok kısa sürede bitirilerek 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılını yeni binamızda girilmiştir.

Yenice İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Merkez
    Okulun Telefonu: 252 2334049 - 252 2334333
    Okulun Faksı: 252 2334049
    Okulun Adresi: Yenice Köyü Merkez/MUĞLA
    Okulun Web Adresi: http://okulweb.meb.gov.tr/48/01/242516/index.html
    Okulun E-Posta Adresi:
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Muğla merkezden her 30 dk.da bir minibüs kalkmaktadır.(Durak, otogardan stadyuma gelirken sağ taraftadır. )

Köyümüzün güzergahı şu şekildedir:Muğla'dan Marmaris'e doğru gider iken Yerkesik sapağına dönülür.Gülağzı köyü,Doğanköy ve daha sonra da Yenice köyüne ulaşılır.Okulumuz Yenice köyünün merkezindedir.Muğla merkezden köyümüz 16 km.dir.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Yenice İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015

Bu Sayfayı Paylaş