Yenice İlköğretim Okulu Karacasu Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yenice İlköğretim Okulu Karacasu Aydın konusu
    Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Yenice İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Karacasu'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Yenice İlköğretim Okulu Resimleri - Yenice İlköğretim Okulu Hakkında

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Yenice İlköğretim Okulu “ Yenice İlk Mektebi” adıyla Cumhuriyet’in ilanıyla beraber açılmıştır.
    1942/1943 yıllarında yapılan, tamamen imeceye dayalı çalışmayla beraber 1. kademe sınıflarının bulunduğu bina inşa edilmiştir. Daha sonra bu bina 1944 yılında “ Yenice Bölge Okulu “ olarak hizmete girmiş ve “ Yenice Bölge Uygulama Okulu” olarak hizmetini sürdürmüştür.
    1957 yılında Yenice’nin nahiye (bucak) olmasından sonra 1966 yılında ilk olarak Sökeli Ali Efe’ye köylülerin yaptığı ve daha sonra jandarmanın kullandığı tarihi bina “Yenice Ortaokulu” olarak hizmete devam etmiştir.
    1997 yılında ilkokul ve ortaokul birleştirilerek “Yenice İlköğretim Okulu” adını almıştır.

OKULUMUZUN FİZİKİ DURUMU

Okulumuz 3 ana bölümden meydana gelmektedir.
    Ana Bina: 1944 yılında hizmet vermeye başlamıştır.
    Ek Bina: 1964 yılında devlet tarafından yaptırılmıştır.
    Yeni Bina: 2005 yılında tamamen devlet desteğiyle yapılmıştır.
    Okulumuz kullanım olarak 9 derslik, 1 Bilgi Teknoloji Sınıfı, 1 İngilizce Sınıfı, 1 Fen ve Teknoloji Laboratuvarı, 1 Kütüphane, 1 Öğretmenler Odası ve 1 kooperatiften oluşmaktadır. Bütün binalarımızda kalorifer tesisatı mevcuttur.

VİZYONUMUZ

1.

Okulumuzda , öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edilmesini istiyoruz.
    2.

Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin istiyoruz.
    3.

Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve gelişmesine yardımcı olmanın önemine inansınlar istiyoruz.
    4.

Okulumuzda , çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsunlar. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasınlar ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasınlar istiyoruz.
    5.

Okulumuzda , herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsınlar istiyoruz.

MİSYONUMUZ

Biz Yenice ilköğretim Okulu olarak , bütün öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak , onların bilgili , becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

İNANDIĞIMIZ İLKELER VE TEMEL DEĞERLER :

1- Biz temel görevimizin öğrencilerimizi hayata ve yüksek öğretim kurumlarına hazırlamak olduğuna inanırız.

2- Biz bütün öğrencilerin öğrenebilir, yapabilir ve başarılı olabilirliğine inanırız.

3- Biz öğrencilerimizde laik , demokratik ve insan haklarına saygı ideallerinin gelişmesi gerektiğine inanırız.

4- Biz bilgi toplumunun ilk basamağında öğrencileri teknolojik gelişmelerle tanışmasını sağlayarak , öğrencilerin bilgi kaynaklarına ulaşmasını ve bu bilgileri hayatta kullanmaları gerekliliğine inanırız.

5- Biz okuyan , araştıran , düşünen , eleştiren ve üreten öğrenciler yetiştirmek için varız.

6- Biz öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmelerinin ilk hedef olduğuna inanırız.

7- Biz öğrencilerimizin bütün çalışmalarımızın odak noktası olduğuna ve amaçlarımıza temel oluşturduğuna inanırız.

8- Biz birbirimizi öğrencilerin , velilerin ve toplumun sürekli gelişen ve değişen beklentilerine ayak uyduracak şekilde geliştirmek için yüreklendiririz.

9- Biz hepimiz öğrencilerin başarılarını artırmak için karşılıklı sorumluluk olmak ve verimli bir şekilde çalışmak gerektiğine inanırız.

10- Biz problemlerimizi hizmet veren ve hizmet alanların dayanışması ile çözeceğimize inanırız.

11- Biz kendimize ve birbirimize güveniriz. Öğrencilerimize bir birey olarak saygı duyar onları koruyup gözetiriz.

12- Biz öğrencilerimizin ilgi duydukları ve yetenekli oldukları alanlara yönelmeleri gerektiğine inanırız.

13- Biz iyi bir eğitim in öğrenciler arasındaki bütünleşme kadar çeşitliliği de gerektirdiğine inanırız. Farklılıkları ve görüş ayrılıklarını bir zenginlik olarak kabul ederiz.

14- Biz , sürekli olarak yeni öğrenme biçimlerine kendimizi adapte edecek beceriler geliştiririz. Aynı zamanda değişim ihtiyacı ile geçmiş değerlerimiz arasındaki dengeyi de koruruz. Değişim, mükemmeliyete ulaşmada bize cesaret verir.Geçmiş deneyimlerimiz ise değişimi göze almamıza yardım eder.

15- Biz insanları yönetmenin değil,insanlarla yönetmenin gereğine inanırız. Başarının ancak ekip çalışması,teşvik ve ödüllendirme ile artacağını biliriz .

16- Biz Atatürk idealine bağlı, Cumhuriyetimizin temel değerlerine ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanmış öğrenciler yetiştirmeyi temel görev biliriz.

17- Biz farklıyız .Yetenekli, enerjik, coşkulu ve üretkeniz. Çünkü memleketimizi ve insanlarımızı seviyoruz.

Yenice İlköğretim Okulu Aydın Karacasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yenice İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yenice İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yenice İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yenice İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: YENİCE İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Yenice Kasabası Karacasu

Telefon Numarası: 2564456006

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi:Yenice İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.​

Bu Sayfayı Paylaş