Yeni Boncuklu Kız Çocuk Bustiyeri - Kız Çocukları İçin Bustiyer Modeli (Anlatımlı)

'El İşi Çocuk Bebek Örgüleri' forumunda Mavi_inci tarafından 24 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Yeni Boncuklu Kız Çocuk Bustiyeri - Kız Çocukları İçin Bustiyer Modeli (Anlatımlı) konusu Yeni Boncuklu Kız Çocuk Bustiyeri - Kız Çocukları İçin Bustiyer Modeli (Anlatımlı)

Ölçülerini siz kendinize göre ayarlarsınız. 20 ilmek başladım. 10 sıza haroşa ördüm ve her sırada 1 ilmek artırdım. Bunu bırakıp aynısından bir tane daha başladım. Bunda artırılan diğerinin tersi olacak. Yani biri sağdan biri soldan artırılıyor. Sonra bu iki parçayı birleştirerek ördüm.İkikenarda 4 ilmek haroşa var. İstenen uzunluğa gelince tam ortadan iki parçaya ayırdım vekenarda 4 haroşa bırakarak reglan kol gibi her sırada kestim. Ortada kalan 7 ilmeği uzatarak askı yaptım. Arka ortada birleştirdim. Arkasını 60 ilmek başladım ve koltuğo gelene kadar haroşa örüp kapattım. Sarkmasın diye diye keserken ara sıra iki ilmeği birlikte ördüm.

Alıntı

Bu Sayfayı Paylaş