Yeşilyayla İlköğretim Okulu Korkuteli Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 30 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yeşilyayla İlköğretim Okulu Korkuteli Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Yeşilyayla İlköğretim Okulu Hakkında - Yeşilyayla İlköğretim Okulu Tanıtım - Yeşilyayla İlköğretim Okulu Resimleri - Yeşilyayla İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri - Antalya Korkuteli'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

VİZYONUMUZ

Ülkemizin, dünya devletleri arasında

hak ettiği yeri almasına katkıda bulunan,

Türkiyeli olmayı, Türkiye de eğitim ve

öğretim görmeyi ayrıcalığa dönüştüren, mutlu bireyler yetiştiren bir eğitim sistemi.

İLKELERİMİZ

Türk Millî Eğitiminin genel amaç ve temel ilkelerinin yanı sıra Türk milletinin bütün fertlerini;

Ø Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekasını sağlama, Türk milletini mutlu kılma ve onu çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarma azim ve kararlığında,

Ø Cumhuriyete ve demokratik değerlere bağlı, bunların evrensel ilkelerini yaşam tarzı haline getirmiş,

Ø İnsana ve insan haklarına saygılı, yaşama sevinci taşıyan, insani dayanışmayı ve yardımlaşmayı önemseyen,

Ø Sorumluluk bilincine sahip, doğru düşünen ve etkili karar alan

Ø Katılımcı, hoşgörülü, yapıcı,

Ø Kendisiyle ve çevresiyle barışık,

Ø Ulusal ve evrensel değerleri benimsemiş ve bunları davranış haline getirmiş,

Ø Çevreyi ve doğayı koruyan,

Ø Kendi yeterliliklerinin ve sınırlılıklarının bilincinde,

Ø Kendi değerlerini savunan, müzakereci,

Ø Alanında yetkin, uluslar arası düzeyde iş yapabilen, üretken ve girişimci,

Ø Yaşam boyu öğrenmeyi yaşam tarzı haline getirmiş,

Ø Özgür düşünceli,

Ø Yüksek iletişim becerileri olan,

Ø AR-GE ve teknolojiyi kullanan ve üreten,

Ø Dünyadaki değişim ve gelişimi iyi algılayıp doğru yorumlayabilen,

bireyler olarak yetiştirmektir.

Yeşilyayla İlköğretim Okulu Antalya Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yeşilyayla İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yeşilyayla İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yeşilyayla İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yeşilyayla İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: YEŞİLYAYLA İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: YEŞİLYAYLA KASABASI

Telefon Numarası: 2426525031

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:Yeşilyayla İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
    Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş