Yeşiltepe Inönü İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yeşiltepe Inönü İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ konusu Çorlu Yeşiltepe Inönü İlköğretim Okulu Hakkında - Yeşiltepe Inönü İlköğretim Okulu Tanıtımı - Yeşiltepe Inönü İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Yeşiltepe Inönü İlköğretim Okulu Resimleri

Yeşiltepe Inönü İlköğretim Okulu Tekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yeşiltepe Inönü İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yeşiltepe Inönü İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yeşiltepe Inönü İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yeşiltepe Inönü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: YEŞİLTEPE INÖNÜ İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: SAGLIK MAH. ŞEHİT İDRİS ÖZGÜR CAD. NO:42

Telefon Numarası: 2826865200
    Faks Numarası: 2826865236

Tarihçesi:

Okulumuz inşaatına Aralık 1998'de başlanmış, müteahit firmanın eksik bırakması nedeniyle İlçe Kaymakamımız Sayın Sebahattin Yücel ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Bulut'un olağanüstü çabalarıyla tamamlatılmış ve 06.10.1999 tarihinde eğitim öğretime açılmıştır.

Fiziki Yapısı:

7250 m2 arsa üzerine 1. katı 3100 m2 olmak üzere 2 katlı olmak üzere devlet tarafından yaptırılmıştır. Birinci katında 9 ana derslik, araç gereç depoları, 2 adet kantin, 4 adet tuvalet, 1 adet özürlü tuvaleti, laboratuar, iş ve sanat teknoloji odası, 200 kişilik toplantı salonu ve fuaye, parke döşemeli sahne, 3 adet soyunma odası bulunmaktadır. 270 öğrenci tip proje olarak yapılmış olup,sınıflarımızın kapasitesi 30 öğrencidir. Sınıflar tek kişilik masalı ve sandalyeli olarak düzenlenmiş olup kitap ve elbise dolapları mevcuttur. Sınıflarımızın tamamında bilgisayar, projeksiyon ve görsel sunum seti bulunmaktadır. 6. 7. 8. sınıflarımızda derslik sistemi olup sınıflarımızda internet bağlantısı mevcuttur.

İdari bölümde; müdür, müdür yardımcısı odası ve okul aile birliği odası, bekleme salonu, öğretmenler odası, rehberlik odaları, ofis ve tam donanımlı revir odası, 50 öğrenci kapasiteli halıfleks kaplı kütüphanesi içinde görevli ve fotokopi odaları ve kitap deposu bölümleri de bulunmaktadır.

Tam donanımlı PVS kaplı, Türkçe ve İngilizce derslikleri, özürlü öğrenciler için 2 adet tuvalet ve özürlü öğrenciler için telefon bağlantılı asansörü vardır. Okulumuz yangın tehlikesine karşı, yangın bildirim alarm sistemi ile donatılmıştır. Bağımsız olarak anasınıfı bölümü, bu bölüme ayrılmış kız erkek tuvaletleri, mutfak, yemek odası, araç gereç odası ve 2 adet derslik yanında kapalı oyun alanı mevcuttur. Okulun zemin katı, doğal afetlere karşı sığınak olarak düşünülmüş, 3 bölümde tuvalet ve duşlar bulunmaktadır. Soyunma odası, teknisyen odası, genel depo, 35 tonluk su tankı ve zemin katı, toplantı salonu havalandırma tesisatı ile sıcaklığı 24oC'de sabit tutmaktadır. Okulumuzda tam gün (normal) öğretim ve çantasız eğitim uygulanmakta olup mevcut öğrenci sayısı 612'dir.

MİSYONUMUZ

Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak;

İyi bir vatandaş olmak için gerekli temel bilgi, beceri, davranış ve alışkanlıkları kazanmış, milli ahlak anlayışına uygun yetişmiş,

Birbirleriyle düşünce alışverişinde bulunabilen, kendilerini özgürce ifade edebilen,

Öğrenmenin sadece okul döneminde değil tüm yaşamı boyunca devam eden bir süreç olduğunu benimsemiş, öğrenmeyi öğrenmiş,

Kendilerine özgü ilgileri, üstünlükleri, beceri ve yetenekleri keşfedilmiş ve bu alanda gelişmeleri teşvik edilmiş, hayata ve üst öğretime hazır,

Sosyal bilinci gelişmiş, çevre sorunlarına duyarlı bireyler yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ

Ulusumuzun geleceğini tayin edecek bireyler yetiştirmek ve ulusumuzun geleceğini şekillendirmek.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş