Yeşilli Kurum Müdürleri Yeni Kaymakam Ediz Sürücü'yü Ziyaret Etti

'Yeşilli Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 19 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yeşilli Kurum Müdürleri Yeni Kaymakam Ediz Sürücü'yü Ziyaret Etti konusu Yeşilli Kurum Müdürleri Yeni Kaymakam Ediz Sürücü'yü Ziyaret Etti

Yeşilli ilçesinde bulunan eğitim kurumu müdürleri Milli Eğitim Müdürü Erol Yaşar’ın eşliğinde, ilçeye yeni atanan Kaymakam Ediz Sürücü’yü ziyaret etti. Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen ziyarette Milli Eğitim Müdürü Erol Yaşar, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bağış, Lise, İlköğretim ve Anaokulu müdürlerinin yanı sıra Yazı İşleri Müdürü Şeyhmus Duran da de hazır bulundu. Kaymakam Ediz Sürücü, eğitim kurumu müdürlerini oldukça samimi bir ortamda karşılayarak tek tek onlarla tanışıp onlarla sohbet etti. Ziyaret, İlçe Milli eğitim Müdürü Erol Yaşar’ın ilçedeki okul, öğretmen, öğrenci ve eğitim durumlarıyla ilgili Kaymakam Ediz Sürücü’ye brifing verdi.
    Yeşilli ilçesindeki bütün okulların müdür ve müdür yardımcısı olmadan yıllarca vekâletlerle yönetildiğini ifade eden İlçe Milli eğitim Müdürü Yaşar, Şubat ayında yapılan müdür atamalarıyla bütün okulların kadrolu müdüre kavuştuğunu söyledi. İlçede görev yapan Kaymakamların ve özellikle bir önceki Kaymakam Murat Girgin’in eğitime verdiği önem ve destekler sayesinde önemli gelişmeler sağlandığını belirtti. Yeşilli olarak çok kötü olmamakla beraber arzu ettikleri seviyede olmadıklarını söyleyen Yaşar, “ öğretmen sirkülâsyonu, velilerin ilgisizliği, ikili eğitim, öğretmenlerin tecrübesiz olması, özür grubu nedeniyle öğretmenlerin her an ilçeden ayrılıyor olması gibi nedenlerden dolayı istenen aşamaya gelemedik” dedi.
    Eğitim seviyesinin yükselmesinin Yeşilli ilçemizin geleceğine yatırım anlamı taşıdığını vurgulayan Ediz Sürücü, bütün köy ve merkez okullarını ziyaret edip eğitim ortamlarını yerinde göreceğini ve okul müdürleriyle daha ayrıntılı görüşmeler yapacağını ifade ederek şöyle konuştu “ Müdürlerimizden kızlar başta olmak üzere okullaşma oranını arttıracak, okullarının başarısını ve sınav sonuçlarıyla yerleşme oranlarını yükseltecek çalışmalar içinde olmalarını istiyorum. Başarıyı yakalayabilmek için bütün okul müdürlerimizin öğrenci, öğretmen ve velilerle bir ekip ruhu içinde çalışması gerekiyor. Her müdür kendi okulunu daha cazip, ilgi çekici bir hale getirmenin gayretin içinde olmalı. Halk Eğitim Merkezimizi kurs çeşitliliğini arttırarak daha çok kişiye ulaşmalı.”dedi.
    EĞİTİM İÇİN BÜTÜN KURUMLAR SEFERBER EDİLECEK
    Kızların okullaşma oranlarıyla ilgili yaşanan sıkıntıların okul öncesi ve ilköğretim düzeyinde bitmekte olduğunu ancak ortaöğretim ve yüksek öğrenimde hala kızların uzak tutulduğunu gördüğünü söyleyen Sürücü “Bunun çözümünü bulup kızların eşit şartlarda her seviyedeki öğrenim kurumlarına devam etmesini ağlamamız gerekiyor. Bunu gerçekleştirebilmek için sorunları iyi analiz edip gereken tedbirleri alacağız. Bütün kurumlarımızı bir araya getirip kız çocuklarının okullaşmasının sağlanabilmesi için çalışmalar yapacağız.” Diye konuştu
    İlçenin eğitimine katkı sağlayacak her türlü projeyi destekleyeceklerinin altını çizen Sürücü, Kaymakamlık olarak ne kadar çok ödenek alabilirsek eğitim için harcayacaklarını hem valilik hem bakanlık düzeyinde isteklerini iletip takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: habermardin

Bu Sayfayı Paylaş