Yeşil Giresun İlköğretim Okulu Merkez Giresun

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 26 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yeşil Giresun İlköğretim Okulu Merkez Giresun konusu Yeşil Giresun İlköğretim Okulu Hakkında - Yeşil Giresun İlköğretim Okulu Tanıtımı - Yeşil Giresun İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Yeşil Giresun İlköğretim Okulu Resimleri

Yeşilgiresun İlköğretim Okulu Giresun Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yeşilgiresun İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yeşilgiresun İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yeşilgiresun İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yeşilgiresun İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: YEŞİLGİRESUN İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: HACIHUSEYIN MAH.FEVZIPAŞACAD.NO:72 GIRESUN

Telefon Numarası: 4542161383
    Faks Numarası: 4542127254

TARİHÇE

Yeşilgiresun İlköğretim Okulunun binası 1888 yılında ev olarak inşa edilmiştir. Sahibi İngiliz Jorj PİSANİdir.
    Bina ilk önce 1921 1922 yıllarında
    Nilüfer Hanım Kız İlkokulu olarak faaliyete geçmiştir.

Okulun ilk Müdürü İstanbul Kız Öğretmen Okulu mezunlarından Bayan Saime Hanımdır. Okul bu şekilde eğitime devam ederken 19251926 ders yılında Merkez Kız İlkokulu adını almış ve kız erkek öğrenciler bir arada okumaya başlamışlardır. Bu dönemde okul Müdürü İstanbul Öğretmen Okulu mezunlarından Sayın Sıtkı BERKER Beydir.

1934 yılında okulun binası Özel İdare Müdürlüğü tarafından 3.500 (Üç bin beş yüz) Liraya şahıslardan alınarak Devlet Okulu, binası haline getirilmiştir. Ve: Okulun ismi Giresunun yeşilliğinin simgesi olan Yeşilgiresun İlkokulu olarak değiştirilmiştir.

Müdür Sıtkı BERKER Efendiden sonra okulun Müdürlüğüne Trabzon Öğretmen Okulun mezunlarından Kadri BOZALİ bey getirilmiştir.

19471948 Öğretim yılı sonu Kadri BOZALİ beyin vefatından sonra okul Müdürlüğüne Trabzon Muallim Mektebi mezunlarından Ahmet OKSAL Bey getirilmiştir.
    Kurulduğu dönemden 16.05.1964 tarihine kadar okulumuz bin öğrenciden fazla mezun vermiştir.

Ahmet OKSAL Beyin görevden ayrılmasından sonra okulda öğretmenlik görevi yapan İsmail YOLASIĞMAZOĞLU Bey 01.09.1969 tarihinden itibaren okul müdürlüğü görevine getirilmiştir. Trabzon Erkek Öğretmen Okulu mezunu olan İsmail YOLASIĞMAZOĞLU 13.09.1982 tarihinde kendi isteği ile okul müdürlüğünden istifa ederek tekrar aynı okulunda öğretmenlik görevine dönmüştür.Bu dönemde velilerin katkılarıyla Okula Ek Bina yapımı tamamlanmıştır.

1982 1988 Yılları arasında okulun Müdürlüğünü
    Selahattin KENDİR Bey.1988-1991 Yılları arasında okul müdürlüğüne Sadık YILMAZ Bey 19911992 öğretim yılında okulun müdürlüğüne Ertuğrul TOSUNOĞLU Bey getirilmiştir.

1991 yılında okulumuz sekiz yıllık eğitim öğretim sınıfına girdiğinden okulun ismi Yeşilgiresun İlköğretim Okulu olarak dördüncü kez isim değişikliği yapılmıştır.

Ertuğrul Tosunoğlunun okuldan ayrılması ile okulun Müdürlüğü görevine Cavit ÖZDEMİR Bey getirilmiştir.

Cavit ÖZDEMİR Beyin emekliye ayrılmasından sonra 2002 yılında okulun müdürlüğüne Hamit BARUTÇU Bey atanmış ve halen görevine devam etmektedir.

Yıllarca çevrenin eğitim ihtiyacını karşılayan yaşlı okul binası ihtiyacı karşılayamadığından binanın yıkılıp yeniden yapılandırılması çalışmaları başlatıldı.2003 yılında ihalesi yapılan okulumuz 2004 yılı Ocak ayında yıkılarak yeni inşaatın başlatılmasına geçildi. 2003 2004 Öğretim yılının 2. döneminden 2005 2006 Öğretim Yılına, binanın yenilenmesi sırasında okulumuz eğitim öğretim çalışmalarını Ticaret Meslek Lisesi binasında sürdürmüştür.Eğitime yaptıkları bu katkıdan dolayı ilgili okulun tüm çalışanlarına teşekkürlerimizi borç biliriz.

20052006 Öğretim yılı itibarıyla okulumuz eğitim öğretim çalışmalarını bugünkü yeni binasında başlamıştır.

Bugün okulumuzda 801 erkek 739 kız toplam 1540 öğrenci 30 sınıf öğretmeni 33 branş öğretmeni 1 müdür 4 müdür yardımcısı 1 memur 2 kadrolu 4 görevlendirmeli hizmetliyle eğitim ve öğretim devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

Giresun ilinde; Milli Eğitim Sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda, milli birlik ve bütünlük içinde çevresi ile birlikte ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasında nitelikli insan gücü katkısını yapan, eğitim ve öğretim sürecine yön veren, bağlı kurumların ve çalışanların etkinlik ve verimliliklerini, çalışan ve hizmet alanların memnuniyetlerinin artırılması ve geliştirilmesini sağlamaktır.

VİZYONUMUZ

Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Atatürk İlke İnkılapları doğrultusunda Türk Milli Eğitim Sisteminin çağdaş gelişmesinde etkili olan, bilim çağının gerektirdiği bilgi, beceri ve davranış özelliklerini gösteren yansımalar yapan çevresi ile birlikte ülkemizin kalkınmasın da etkili olan insan gücünü üreten bir merkez olmaktır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : http://giresun.meb.gov.tr/

Bu Sayfayı Paylaş