Yeşil Dev - Yeşil Dev Hikayesi - Çocuk Hikayeleri

'Çocuklara Masallar Fıkralar' forumunda DeMSaL tarafından 3 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Yeşil Dev - Yeşil Dev Hikayesi - Çocuk Hikayeleri konusu Bir varmış,bir yokmuş çok eskiden bir apartman dairesinin en tepesinde yani çatısında bir yeşil dev varmış.Bu apartman dairesinde üç tane küçük çocuk varmış.Bu çocuklardan Doğuş çok uslu bir çocukmuş.İkinci çocuk idare edecek kadar usluymuş.Üçüncü çocuk ise fettan bir şeymiş.Yeşil devde yaramazları hiç sevmez,kendisini rahatsız eden çocukları kendilerini yemekle tehdit edermiş.

Günlerden bir gün yine çok yaramaz olan çocuk ortalığı inletmiş ve yeşil devi uyandırmış.Yeşil dev büyük devasa ayaklarıyla merdivenleri çatlatarak gelmiş.Kapıyı kırasınaca vurmuş.Anne ne yapacağını şaşırmış ve kapıyı açmış.Birde ne görsün,yeşil dev karşısında ona dik,dik bakıyormuş.Yeşil dev o çocuğu almaya geldim demiş.
    Anne yalvarmış,yakarmış ayaklarını,ellerini öpmüş,koklamış onu bana bağışla büyüklük sende kalsın demiş,söylemiş.Bu arada bu sözleri ufaklıkta duyuyormuş.Sonunda dayananamış ve dışarı ağlaya,zırlaya çıkmış.Yeşil dev amca inan ben birdaha yaramazlığın y`sini yapmayacağım demiş.Yeşil dev bu seferlik acımış ve çocuğu annesine bağışlamış.Bu olaydan sonra dünyadaki hiç bir çocuk yaramazlık yapmamış,çünkü çatılarında hep bir yeşil dev olduğunu düşünmüşler.Gel gelelim binaya binanın adı:Yeşil dev Apartman olmuş,O yaramaz çocuk ise şu an Japonya`da bilgisayar mühendisi.

Bu Sayfayı Paylaş