Yaylayolu Köyü Hakkında Bilgi Zile Tokat

'Tokat Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 8 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Yaylayolu Köyü Hakkında Bilgi Zile Tokat konusu Yaylayolu Köyü Zile - Yaylayolu Köyü Hakkında - Yaylayolu Köyü Tanıtımı - Yaylayolu Köyü Resimleri

Bilgiler
    Nüfus 456 [1] (2000)
    Koordinatlar
    Posta Kodu 60400
    Alan Kodu 0356
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
    İl Tokat
    İlçe Zile
    Yaylayolu, Tokat ilinin Zile ilçesine bağlı bir köydür.

Coğrafya
    köyümüz zile ilçesine 20 tokata ise 70 km uzaklıktadır.Amasya ile Tokatı birbirine bağlayan karayolu üzerindeder. bu nedenle çok coğrafi bir önemi vardır. köyümüzden ayrıca bir doğal gaz hattı geçmektedir.

İklim
    Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.köye çok fazla kar yağmaktadır. kışları çok soğuk geçer,yazlarda oludukça serindir.yüksek olduğundan çok rüzgar eser ve serindir.

Nüfus
    Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 456
    1997 382

Ekonomi
    Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

(2008))İLHAN CANTÜRK

2004 - MÜRSEL CANBOLAT
    [0[1999]] - murat ürüm
    1994 - rıza uyanık
    1989 - halil yıldırım
    1984 -
    Altyapı bilgileri
    Köyde, İLKK ÖĞRETİM OKUL VARDIR VE KULLANILMAKTADIR. OKULDA 25 ÖĞRENCİ OKULMAKTADIR. BİR TANE ÖĞRETMEN VARIDIR. yanı sıra 6 DAN 8 E KADAR OLAN ÖĞRENCİLER KERVANSARAYDA BULUNAN İLK ÖĞRETİM OKULUNDA OKUMAKTADI7R.YANİ İLK OKULUMUZ FAALİYETTEDİR.

Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
    Turizm Bakımından (Özellikle Almanlar) ÇokTavsiye Edilir.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş