Yavuz Selim İlköğretim Okulu Merkez Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 2 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yavuz Selim İlköğretim Okulu Merkez Amasya konusu Yavuz Selim İlköğretim Okulu Tanıtımı - Hakkında - Yavuz Selim İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Yavuz Selim İlköğretim Okulu Bilgileri - Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında

Okulumuzun Tarihçesi

1957/1958 öğretim yılında Atatürk İlkokulu bünyesinde açılmıştır.

Amasya'da doğan şehzade ve 9. Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim'in adı verilmiştir.

1959/1960 öğretim yılının başından 28 Ekim 1963 tarihine kadar Üçler İlkokulu bünyesinde faaliyet göstermiştir.

26 Ekim 1963 tarihinde yapımı tamamlanan bu binada faaliyetine başlamış, 1976/1977 öğretim yılında ikili eğitime geçilmiştir.

Bünyesinde 1977 yılında anasınıfı, 1983 yılında özel sınıf açılmıştır.

Valilik Makamının 16 Haziran 1995 ve 14689 sayılı onayı ile İLKÖĞRETİM OKULU’NA dönüştürülmüştür.

1997/1998 öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını vermiştir.

Yavuz Selim İlköğretim Okulu Amasya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yavuz Selim İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yavuz Selim İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yavuz Selim İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yavuz Selim İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: YAVUZ SELİM İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Gökmedrese Mah. Elmalı Sok. N0: 1 - Amasya

Telefon Numarası: 3582181391

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:
    353119@meb.k12.gov.tr / 353119@mynet.com

Web Adresi : Yavuz Selim İlköğretim Okulu

http://www.amasyayavuzselimioo.meb.k12.tr/

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz