Yassıçal İlköğretim Okulu Merkez Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 2 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yassıçal İlköğretim Okulu Merkez Amasya konusu Yassıçal İlköğretim Okulu Tanıtımı - Yassıçal İlköğretim Okulu Hakkında - Yassıçal İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Yassıçal İlköğretim Okulu Bilgileri - Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında

Okulumuzun Tarihçesi

Yassıçal kasabasında eğitim-öğretim 1924 yılında şimdiki Belediye binasının arkasında bulunan arsaya tek katlı ahşap binanın yapılması ile başlamıştır. 1965-1966 eğitim-öğretim yılında şimdiki okul arsasında bulunan eski taş binanın yapılması ile eğitim ve öğretime burada devam edilmiştir. 1986-1987 öğretim yılında bu binanın içerisinde tek sınıf olarak Yassıçal Ortaokulu faaliyete başlamıştır. 1987-1988 eğitim-öğretim yılında yeni ortaokul binasının yapılması ile ortaokul bu binada eğitim-öğretime devam etmiştir. 1995-1996 eğitim-öğretim yılında ilköğretime geçilmesi nedeni ile iki bina Yassıçal İlköğretim Okulu olarak faaliyetini sürdürmüştür. 2004 yılında eski ortaokul binasının yıkılarak yerine şimdiki bina yapılmıştır. Yeni binada, zemin katta, çok amaçlı salon, Fen ve Teknoloji laboratuarı, Öğretmenler odası, 4-A sınıfı bulunmaktadır. 1. katta ise 1-2 ve 3. sınıflar, bilgisayar teknoloji sınıfı, müdür odası, müdür yardımcısı odası ve anasınıfı bulunmaktadır. Eski binada ise 5. 6. 7. 8. sınıflar ve arşiv, spor odası, kütüphane bulunmaktadır.

VİZYONUMUZ
    Vizyonumuz okulumuzu kasabanın eğitim merkezi durumuna getirerek, okul çağı dışındaki bireylerin de yararlandığı bir kurum olmak, kendine ve çevresine yeterli olabilen vatandaşlar yetiştirmektir
    MİSYONUMUZ

Misyonumuz Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Milli Eğitimin temel ilke ve amaçları doğrultusunda bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmaktır

Yassıçal İlköğretim Okulu Amasya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yassıçal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yassıçal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yassıçal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yassıçal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: YASSIÇAL İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Yassiçal Kasabasi / Amasya

Telefon Numarası: 3582416001

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi :
    Yassıçal İlköğretim Okulu

http://yassicalilkogretim.meb.k12.tr/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş