Yaralı Güvercin (Sesli Hikaye) İndir

'Masallar-Hikayeler-Destanlar' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Yaralı Güvercin (Sesli Hikaye) İndir konusu
    Yaralı Güvercin (Sesli Hikaye)

Ali bahçeye oynamaya çıktı Canı çok sıkılıyordu Aklından Bir arkadaşım olsa da oynasam ! diye geçirdi Bu sırada önüne bir şey düştü Ali önce korktu Sonra düşen şeye doğru baktı Bir de ne görsün? Bu bir güvercindi

Zavallı kuş yaralıydı Kanadı kanıyordu

Ali kızarak �Kuşlara taş atan yaramaz çocukların işidir bu! dedi

Güvercin çırpınıyordu Alinin başına şimdiye kadar böyle bir şey gelmemişti Yaralı bir kuş nasıl iyi edilir, hiç bilmiyordu Aklına dedesi geldi Dedem bilir; onu çağırayım diye düşündü

Hem dedesi ona ikide bir Ben her şeyi bilirim Çünkü yaşlıyım Şimdiye kadar çok şey gördüm, duydum demez miydi?

Gerçekten Alinin dedesi yaralı bir güvercinin tedavisini biliyordu Önce kuşun kanadını temizledi Yaralı yere ilaç sürdü Şimdi işimiz beklemek Ya ölür, ya yaşar dedi

Bir yandan da güvercini avuçlarına aldı Sonra ona dikiş sepetini boşaltıp rahat bir yatak yaptı

Ali dedesine Ne olur dede, güvercin benim yanımda kalsın! diye yalvardı

Ali o gece sabaha kadar uyumadıGüvercinin başında bekledi

Sabah oldu Horoz uzun uzun öttü Ali biraz dalmıştı ki yerinden sıçradı Hemen güvercine baktı

Güvercin ayağa kalkmış, gagasını tak tak diye sepete vuruyordu

Dede de merak edip koştu Manzarayı görünce çok neşelendi

- İyice iyileşti Çünkü karnı bile acıkmış dedi

Ali mutfağa gidip kuru ekmek getirdi Ekmekleri ufalayıp güvercine yedirdiler Güvercin keyifle ötmeye başladı

Ali ile dedesi sevinçle kucaklaştılar Artık Alinin yeni bir arkadaşı vardı

Hikayeyi indirip sesLi dinLemek icin

DownLoad

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 30 Ekim 2010
  2. ebalaban

ebalaban Yeni Üye

teşekkürler ama link kırık dostum...

3. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

link yenilendi :)
    kolay gelsin

Bu Sayfayı Paylaş