Yanköy İlköğretim Okulu Serik Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 12 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yanköy İlköğretim Okulu Serik Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Yanköy İlköğretim Okulu Hakkında - Yanköy İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Serikteki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Yanköy İlköğretim Okulu Bilgileri

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1947-1948 eğitim öğretim yılında Yanköy Köyü merkezindeki eski okulda eğitim öğretime başlamıştır. 1974-1976 yılları arasında,şimdiki okulumuzun inşaatı yapılmıştır.1978-1979 eğitim öğretim yılında ortaokul kısmı da faaliyete geçmiştir.1990-1991 eğitim öğretim yılında pilot uygulama olarak ilköğretim okulu statüsüne kavuşmuştur.Şu anda taşıma merkezli ilköğretim okulu statüsündedir.

Okulumuz sekiz dersliklidir.İkinci kademede, 2005 Ocak ayından itibaren kürsü sistemine geçilmiştir.Fen-Matematik,Sosyal Bilgiler-Bilgisayar,Türkçe-İngilizce,İş Eğitimi sınıfları oluşturulmuştur.
    Öğretmenimiz Sevda BAYDAR ve eşi tarafından,1.Kademede 5/A sınıfı teknoloji sınıfına dönüştürülmüştür.

Okulumuzda bigisayar,VCD,televizyon,tepegöz gibi teknolojik araçlar kullanılarak eğitim öğretim verilmektedir.
    Okulumuzda,öğretmenlerimizin desteğiyle kurulan okul kütüphanesinden,öğrencilerimiz her zaman faydalanabilmektedir.
    Fen Bilgisi dersleri,laboratuvar ortamında yürütülmektedir.
    Yanköy İlköğretim Okulu Antalya Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yanköy İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yanköy İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yanköy İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yanköy İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: YANKÖY İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: YANKÖY KÖYÜ

Telefon Numarası: 2427168250

Faks Numarası: 0(242) 716 80 32

E-mail Adresi:gkucukayaz@mynet.com

Web Adresi :
    Yanköy İ.Ö.O

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş