Yalanla ilgili sözler - Yalan ile ilgili özlü sözler

'Güzel Sözler-Mesajlar' forumunda Mavi_Sema tarafından 21 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Yalanla ilgili sözler - Yalan ile ilgili özlü sözler konusu Yalan sözleri, yalan konulu sözler, yalanla ilgili güzel sözler

* Az yalan söylenemez, yalan söyleyen her yalanı söylerVICTOR HUGO

* Yalan kadar insanı alçaltan bir şey yoktur ( Çehov )

* Gerçek çizmelerini giyerken , yalan bütün dünyayı dolaşır ( Charles Spurgeon )

* Eşyanın ve hadiselerin kendileriyle uğraşınız, çünkü onlar yalan söylemesini bilmezler ( Francis Bacon )

* Hayır için söylenen yalan, fitne çıkaran doğrudan iyidir Hadis-i Şerif

* Yalanın faydası bir kere içindir, gerçeğin ise sonsuzdur ( Diderot )

* Yalancı, bacaları karartan is gibi insanların içini de karartır ( Puşkin )

* Hoşumuza giden yalanları avuç dolusu yutarız da, acı gerçekleri yudum yudum içeriz DIDEROT

* Abartma, dürüst insanların yalanıdır ( J De Maistere )

* Doğru söylediğin zaman kimse inanmayacak İşte, yalan söylemenin cezası budur Talmud

* Yalancı, Allah' a karşı kafa tutan, fakat insanlardan korkan bir serseridir ( Francis Bacon )

* İnsanlar yalan söylemek zorunda kaldıkları kimselerden nefret ederler ( Victor Hugo )

* Yalan geçici, doğru ebedidir ( Mary Baker Eddy )

* Günah işlemenin birçok araçları vardır, fakat yalan bunların hepsine uygun bir saptır ( O Wendell Holmes )

* Yalancı dpğru söylerse de kiseyi inandıramaz ( Çiçeron )

* İnanılmayacak şeylere inanıyorum demek yalan söylemektir VOLTAIRE

* Yalanın dostu, gerçeğin de düşmanı çoktur ( De Girardin )

* Yalancını cezası, kendisine inanılması değil, onun kimseye inanmamasıdır ( G Bernard Shaw )

Bu Sayfayı Paylaş