"Ya hep ya hiç"

'Şiirler' forumunda NeslisH tarafından 25 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. NeslisH

NeslisH Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    "Ya hep ya hiç" konusu
    Hatırlıyorum sevgilim....Seni tanıdığım o ilk gece gür siyah saçların güzel yüzüne çok yakışmıştı...Masum yüzüne bakakalmıştım.Büyülenmiştim adeta...O kadar saf ve temizdin ki duru ve berrak bir nehir gibi...o zifiri karanlıkta siyah gözlerin ışık saçıyordu bakan gözlerime ve zifiri karanlığıma....

Gözlerinin karasında ısınıyordu bedenim ve ruhum...Sana aşık olmuştum...Sana ülkem gibi vurulmuştum....

Dimdik ve gururla büyüyen aşkım katıksızdı...Masum ve gerektiğinde güçlüydü...

.....Sana olan sevdam.....!!!!!
    .....Bir ışık,merkezden etrafa yansıyan ve parlak bir ışık odağı....Merkezde, en parlak ve en güçlü...!!!..Gözlere ve yüreklere keskin bir hançer gibi.....!!!...
    ...Fizikten, kimyadan ve edebiyattan öte bir aşk....!!!...İşte benim sana olan sevdamın tanımı....

..Sevdamdan dolayı ne olur, düşüncelerinden soyutlama beni...Yok edip, yırtıp silme tarihinden...Beyazlar içinde düşlediğim aşkımı....
    Macera sanma, yıpratıp kirletme, bir gençlik aşkı diyip küçümseme, satılığa çıkarma sevdamı...

...İhanet etme, gururumu yok edip, yıkma hayallerimi...!!!..

..Nasıl bir aşk bu...
    Ayrılık, terkedilmişlik ve gözyaşı....
    Hasret ve ümitsizlik dolu...Savunmasız ve yenik...

Kömür gözlerine baktığımda ta derinliklerde okudum içindekileri....Işıldayan kömür gözlerinde gördüm küçümsenmiş aşkımı...Sana ne demeliydi artık....

...SANA yürek desem gözlerinde yok....
    ...SANA aşk desem yüreğinde yok....
    .....CESARET desem işte o hiç yok....

Şimdi bana soruyosun bana olan aşkın doğru muydu... ..Yanlış mıydı....

..Peki
    Doğru bilinmeden yanlış anlaşır mı...
    Yanlış olmazsa doğru bulunur mu...

...Sana olan sevdam felsefemdi....

.....""""Ya hep ya hiç""""....

Bu Sayfayı Paylaş