Yaşar Doğu İlköğretim Okulu Karatay Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 11 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yaşar Doğu İlköğretim Okulu Karatay Konya konusu Yaşar Doğu İlköğretim Okulu Karatay Konya

Yasardogu İlköğretim Okulu Konya Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yasardogu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yasardogu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yasardogu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yasardogu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yaşar Doğu İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Küçükkumköprü caddesinde bulunan ve Nalbant Mehmet beyden alınan arsa üzerine inşaa edilmiş, inşaatın yapımı 4T'emmuz 1961 yılında Vali bey, Garnizon Komutam, Milli Eğitim Camiası ve kalabalık bir halk toplulu-(Terbiyeden-Yoksunum)-ğunun katılımı ile başlamıştır. 29/01/1965tarihinde Eğitim ve Öğretime açılmış. (8 derslik, 2 idare odası ve bir hizmetli odası ile)Okulun yapımını Yaşar Doğu ilkokulu yaptırma ve yaşatma derneği üstlenmiş İsminin konulmasına gelince "Türk gibi Kuvvetli)adını dünyaya duyuran ve adı spor tarihine altın harflerle yazılan dünya şampiyonu büyük güreşçimiz Yaşar DOĞU'nun adının unutulmaması ve üstelik okulun yapımını üstlenen derneğin adı olması nedeniyle Vilayet encümeni komisyonuna teklif edilmiş ve 25/01/1965 tarih ve 34/39 sayılı kararıyla kabul edilmiştir. Daha sonra 1997 tarih ve 4306 yasa ile ilköğretim okullarının 8 yıla çıkması ile "Yaşar Doğu İlköğretim Okulu Adını almıştır. 1999 yılında yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalınca okul boşaltılarak Ali Rıza Bahadır İmam Hatip Lisesine geçici olarak taşınmıştır. Aynı arsa üzerine M.E.B. Yapılan projeli okulun teslimatı yapılmada) şubat 2005 tarihinde yeni binasına taşınmıştır.

Yaşar Doğu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: YASARDOGU İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Çataltömek Mah. Yeniceler Mezbaha Cad. No 16 Karatay
    Telefon Numarası: 3323577462
    Faks Numarası: 3323573134
    E-mail Adresi: yasardoguioo@gmail.com
    Web Adresi: - http://yasardoguioo.meb.k12.tr

Yaşar Doğu İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Mayıs 2015