Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu Karaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu Karaman konusu Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu Hakkında - Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu Tanıtım - Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu Resimleri - Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu İletişim

Genel Bilgiler

Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu 8 yıllık ilköğretim Okulu olup, öğretim şekli ikili öğretimdir.

Okulumuz idarecileri ilk olarak Ömer SERİN (1995 - 1998), daha sonra Naci ERTÜRK (Vekil 1998 - 1999) ve halen Emir KOÇAK (24 Eylül 1999 - ) hocamız olmuştur.

Okulumuz ilimizde üretim yapan BİFA Bisküvi ve Gıda A.Ş. tarafından temeli atılmış ve inşaatının büyük bölümü aynı firma tarafından tamamlanmış, mahalle halkının ve devletin katkısıyla 1994 yılı Aralık ayında bitirilmiştir. 1995 yılı Ocak ayında personel atamaları yapılmaya başlanmıştır ve aynı yıl Mart ayında eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuz o tarihten bu yana eğitim öğretime başarıyla devam etmekte ve bütün personeli ile geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızı yetiştirme gayreti içindedir.

Okulumuzun yapımında eğitim öğretime açılmasında, maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen BİFA Bisküvi ve GIDA A.Ş Yönetim başkanı Yılmaz Babaoğlu’nun adı Milli Eğitim Bakanlığı’nca okulumuza verilmiştir.

Okulumuzda yabancı dil İngilizce olarak okutulmaktadır.

Okul binası 3 katlı betonarme ve kiremit çatılıdır. Isınma şekli kömür kaloriferdir. 18 dershanesi, 2 Bilişim Teknolojileri Sınıfı ve 1 tane Fen ve Teknoloji Laboratuarı mevcuttur. Okul bahçesinde 1 adet voleybol sahası, 2 adet basketbol sahası 1 adet de futbol sahası vardır.

İletişim Bilgileri

Adres: Ahmet Yesevi Mahallesi Şehit Adnan Ateş Caddesi 960. Sk. No:31
    Merkez
    Karaman
    70200
    Türkiye

Telefon: (0338)217 29 05
    Belgegeçer: (0338)217 46 41

http://www.ybio.k12.tr

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş