Yıllar Geçti Hala Ünzile 4 İnek Ediyor!

'Magazin Haberleri' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 5 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Yıllar Geçti Hala Ünzile 4 İnek Ediyor! konusu Müjde Ar, 12 Yaşındaki Bir Kız Çocuğunun Dört İneğe Satılması Haberi Üzerine Düşüncelerini Paylaştı.

NTV'de Önder Açıkbaş ile birlikte 'Güzel Haberler' programını yapan Müjde Ar, 12 yaşındaki bir kız çocuğunun önce dört ineğe sonra da on bin liraya satılması haberi üzerine düşüncelerini paylaştı.

Bir süre önce kaybettiğimiz ünlü söz yazarı annesi Aysel Gürel ile yıllar önce Doğu'ya gittiklerini ve oradaki koşulları gözleriyle gördüklerini anlatan Müjde Ar, "Ben bu haberi okuyunca dedim ki annecim, canım annecim Aysel Gürel ne büyük bir kadınmış. Biz senelerce, o zaman çocuktuk, annem tiyatrocuydu, Anadolu'yu dolaştık. Bütün bu Ünzileler'in evlerine gittik, köylerine gittik, yaşam koşullarını gördük. inanılmaz şeyler. Annem bu şiiri, daha sonra şarkı oldu, 60'lı-70'li yıllarda yazmıştı, Anadolu'da gördüğü çocuklar için" diye konuştu.

UTANÇ DUYUYORUM KENDi ADıMA

Aradan geçen onca yıla rağmen hiç bir şeyin değişmemiş olmasının çok üzücü olduğunu vurgulayan Müjde Ar, şiiri baştan sona okuduktan sonra "Belki de 60'larda yazmış bunu. Aradan 50 sene geçiyor, yine Ünzile 4 inek ediyor. Vah bize, vah bize. Tabi insanın içi çok buruluyor. Ünzileler'i kurtaramadık, aramıza güçlü kadınlar olarak karıştıramadık, ben çok utanç duyuyorum kendi adıma" ifadesini kullandı.

(tv gazetesi)

Bu Sayfayı Paylaş