Yıldızlar bir bir sönüyor...

'Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri' forumunda sleza tarafından 9 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. sleza

sleza Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Yıldızlar bir bir sönüyor... konusu

Yıldızlar bir bir sönüyor. Birazdan geceden gündüze geçeceğiz. Sönen her yıldız, gündüz aydınlığının ilk habercisi. Gökyüzü yavaş yavaş seçiliyor. İlk maviler yola çıkmış olmalı. Gece yarısından bu yana hiç susmayan kınalı bülbül, serenatlarının son deminde. Gülüne neler, neler demedi ki?
    Tanyerinde güneş rengi, incecik bir hat sanki. Dağların en uç noktalarını aşmak, bekleyenlerine “Merhaba!” demek için can atan güneşin önünü açıyor.
    Gözümün önünde akıp giden zaman, alacakaranlıktan aydınlığa ulaşmanın savaşında. Güneşten süzülen, dalga dalga gelen ışık seli, belli belirsiz ışıltılarla parlayan son yıldızları da söndürüverdi. Güzelim güneş, önce saçlarını, gözlerini derken, bütün yüzünü gösterdi birden. Gülücüklerinde tükenmez “günaydın”lar.
    Senden izler, senden izler…
    Selamını aldım bir tanem. Selamını aldım güneşten….
    Besbelli görevini yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşayan güneş, baktım iki mızrak boyu yükselmiş. Besbelli daha başkalarına, daha değişik zaman dilimlerinde “Günaydın!” diyebilmenin peşinde!
    - “Günaydın efendim!”
    - “Günaydın canım…”

Sonsuz bir şarkı hayat, sonsuz bir şarkı. Bir tanen, canından çok sevdiğin de yanındaysa eğer, bir içim su!
    Yüreği yanmışın başka ne arzusu olabilir?
    Durma, dilek tut. Sana “Günaydın, merhaba!” diyen güneşin yaptığını sen de yap. Dileğini durmadan tekrarla, durmadan. Sabahın hayrından payını alırsın. Yaratan, hepimizi duyar ve dileklerimizi yerine getirir.
    Hayat, sonsuz bir şarkı.
    İlk ışıklarla birlikte ayaklanan umutlarım yola çıktı bile. Sana da “Günaydın!” diyecek olan güneşle birlikte, sende olacaklar.
    Ellerim elinde.
    Gözlerin gözlerimde.
    Yüreğin yüreğimde!

Son düzenleme: 9 Ağustos 2008
  2. Google

Google Özel Üye

Paylasım için tesekkürler

Bu Sayfayı Paylaş