Yıldızların Jean'lerini evde kendiniz yaratın

'Populer markalar & Moda' forumunda Mavi_Sema tarafından 2 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Yıldızların Jean'lerini evde kendiniz yaratın konusu
    Yıldızların Jean'lerini evde kendiniz yaratın

Hollywood yıldızlarının giydiği jean'leri beğeniyor ama aynısından bulamıyorsanız işte size fırsat! Tek yapmanız gereken eski bir jean'i elinize almak ve makas, çamaşır suyu gibi birkaç malzeme bulmak. 'Life&Style' dergisi, hayallerinizdeki jean'i evde kendi kendinize yaratmanın yollarını adım adım anlattı

SAÇAKLI ŞORT

ADIM-1
    İstediğiniz şort boyunu belirleyin. Jean'inizi, saçaklanma payını düşünerek bu boydan yaklaşık bir santim daha uzun olacak şekilde kesin.

ADIM-2
    Jean'inizi istediğiniz boyda kesebilmek için önce çok keskin bir makas bulun. Sonra makasla jean'inizi belirlediğiniz boyda keserek şort haline getirin.

ADIM-3
    Şortunuzu, çamaşır makinesinde yıkayıp kuruttuktan sonra paçalarında saçaklar oluşur. Ne kadar çok yıkarsanız, saçağı o kadar çok olur.

YIRTIK PIRTIK ESKİTİLMİŞ

ADIM-1
    Maket bıçağıyla keseceğiniz kısımların altına bir tahta parçası yerleştirin.

ADIM-2
    Her iki bacağın değişik kısımlarına, maket bıçağıyla enlemesine kesikler atın.

ADIM-3
    Attığınız kesiklerin üstünü bir ponza taşıyla iyice ovun.

ADIM-4
    Daha asi bir görünüm için attığınız kesiklerdeki iplikleri birbirinden ayırın. Jean'i giymeden önce yıkarsanız, biraz daha yapranmış görünür.

DALMAÇYALI

ADIM-1
    Bir kovaya su katın ve içine çamaşır suyu koyup, ağarması için jean'i içine batırın.

ADIM-2
    Jean'i kovadan çıkarınca ağarmanın diğer tarafa da geçmemesi için, iki bacağın içine bir gazete sıkıştırın.

ADIM-3
    Bir süngerle jean'i ovun. Bir saat kurumaya bıraktıktan sonra yıkayın.

ADIM-4
    İstediğiniz yerleri çamaşır sulu süngerle biraz daha ovup, kurutun.

PANTOLONDAN ETEK

ADIM-1
    İstediğiniz etek boyunu belirleyin. Ardından eteğe dönüştürmeye karar verdiğiniz jean'inizi keskin bir makas yardımıyla belirlediğiniz boyda kesin.

ADIM-2
    Jean'i ters çevirin. Sonra da bir makas ya da maket bıçağı yardımıyla, iç bacaklardaki dikişleri sökün.

ADIM-3
    Bacakların arasında kalan boşluğu doldurmak için, kestiğiniz paça bölümünden iki parça ayırın.

ADIM-4
    Ayırdığınız parçaları iç kesimden, belli olmayacak şekilde önlü arkalı bacak arasındaki boşluğa dikin.

Bu Sayfayı Paylaş