Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu konusu Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu

Yabancı Diller Yüksek Okulumuz, Temel İngilizce ve Modern Diller olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

Temel İngilizce Bölümünde Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" uyarınca yeterlik sınavında başarılı olamayan öğrencilere İngilizce Hazırlık öğretimi verilir. Hazırlık öğrenimi süresince öğrencileri tüm izinli sayılma vb. özlük işlemleri YDYO Müdürlüğünde yürütülmektedir.

Lisans öğreniminiz sırasındaki ileri düzeyde İngilizce dersleriniz ile Sosyal Seçimlik Yabancı Dil derslerinizdeki öğreniminiz YDYO Modern Diller Bölümü tarafından verilmektedir.

Amacımız; Birlikte olacağımız süre içinde, yaşamınıza büyük katkılar sağlayacak olan bir yabancı dil öğrenmenize yardımcı olmaktır. Bu amaca birlikte ulaşabilmemiz için sizlerin de elinizden gelen çabayı göstereceğinize inanıyor, başarılar diliyorum.

Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürü

Yabancı Diller Yüksek Okulunda öğrencilerin kendilerini İngilizce dilinde yazılı ve sözlü olarak ifade edebilmelerini, kendi alanlarındaki gelişmeleri bu dildeki yayınlarla izleyebilmelerini sağlamaya yönelik yabancı dil öğretimi yapılmaktadır. Yüksek Okulumuzda öğretim halen 166 öğretim görevlisi ile sürdürülmektedir.

Yabancı Diller Yüksek Okulu Temel İngilizce Bölümünde "Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" uyarınca yeterlik sınavında başarılı olamayan öğrencilere İngilizce Hazırlık öğretimi verilir. Hazırlık öğrenimi süresince öğrencileri tüm izinli sayılma vb. özlük işlemleri YDYO Müdürlüğünde yürütülmektedir. Bu konuya ilgili ayrıntılar Temel İngilizce Bölümü sayfasında bulabilirsiniz.

YDYO Modern Diller Bölümünde ise lisans öğrenimi boyunca zorunlu olan İleri Düzey İngilizce dersler ile İngilizce ve Almanca dillerinde değişik sosyal seçimlik dersler verilir. Bu konuyla ilgili ayrıntıları Modern Diller Bölümü sayfasında bulabilirsiniz.

Davutpaşa Yerleşim Birimi
    34210 Esenler - İSTANBUL

Tel: 0 212 383 49 04
    Fax: 0 212 383 49 03

Elektronik Posta Adresi ybdmdr@yildiz.edu.tr

http://www.ybd.yildiz.edu.tr

Bu Sayfayı Paylaş