YÖK 17 Fakülteye Yeni Dekan Atadı (Listesi)

'Üniversiteler' forumunda Dine tarafından 15 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    YÖK 17 Fakülteye Yeni Dekan Atadı (Listesi) konusu
    YÖK Genel Kurulu, Anadolu Üniversitesi rektörlüğü için Cumhurbaşkanı Gül’e sunulacak 3 adayı belirledi 17 fakülteye dekan ataması yapıldı Vakıf üniversitelerine Ataması yapılan dekanların isimleri şöyle:
    YÖK Başkanı Prof Dr Yusuf Ziya Özcan başkanlığında gerçekleştirilen YÖK Genel Kurulunun toplantısı sona erdi
    Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, Anadolu Üniversitesi’nde rektörlük için yapılan seçimle belirlenen altı aday arasından Yükseköğretim Genel Kurulu’nda yapılan seçimde sırayla Prof Dr Davut Aydın, Prof Dr Hasan Mandal ve Prof Dr Fevzi Sürmeli’nin Cumhurbaşkanlığı makamına arzına karar verildiği belirtildi
    Açıklamada, devlet üniversitelerinin 17 fakültesine dekan atamasının yapıldığı belirtildi Atama yapılan fakülteler ve atananlar şöyle:
    -Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Prof Dr Ahmet Kankal
    -Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Prof Dr Ferit Kemal Sönmez
    -Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Prof Dr Celal Artunç
    -Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Prof Dr Mehmet Varol Pabuççuoğlu
    -Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Prof Dr Altan Çilingiroğlu
    -Ege Üniversitesi İİBF, Prof Dr Haluk Soyuer
    -Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Prof Dr Rabeno Kuryel
    -Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Prof Dr Fazıl Akın Olgun
    -Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Prof Dr Müberra Koşar
    -Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Prof Dr Hüseyin Altındiş
    -Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Prof Dr Mehmet Zeki Duman
    -Gaziantep Üniversitesi İİBF, Prof Dr Yusuf Akan
    -Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Prof Dr Güngör Yılmaz
    -Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi, Prof Dr Oğuz Aslan Özen
    -Niğde Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Prof Dr Sair Kahraman
    -ODTÜ Mühendislik Fakültesi Prof Dr Zafer Dursunkaya
    -Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Prof Dr Naime Bilinç Bulucu
    -BAZI VAKIF ÜNİVERSİTELERİNE YENİ REKTÖR-
    Vakıf üniversitelerinin mütevelli heyetleri tarafından YÖK’e bildirilen rektör önerilerinin de uygun görüldüğünün bildirilen açıklamada, İzmir Üniversitesi için Prof Dr Kayhan Erciyeş, Ufuk Üniversitesi için ise Prof Dr Aral Ege’nin isimlerinin bildirildiği duyuruldu
    Vakıf üniversiteleri mütevelli heyetleri tarafından YÖK’e bildirilen dekan önerilerinin de uygun görüldüğü kaydedildi Buna göre, uygun görülen isimler şunlar:
    -Bahçeşehir Üniversitesi İİBF, Prof Dr Taner Berksoy
    -Fatih Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Prof Dr Fahrettin Gücin
    -İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi, Prof Dr Hasan Hakan Berkkan
    -Okan Üniversitesi İİBF, Prof Dr Suat Teker
    Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’ne ait sunumun izlendiği ve olumlu görüşle Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmesine karar verildiğinin belirtildiği açıklamada, Eğitim Komisyonu’nun üniversitelerden gelen tekliflere dair raporunun görüşülerek de karara bağlandığı bildirildi
    Yükseköğretim Kurulu bir sonraki toplantısını 17 Aralık 2009 tarihinde gerçekleştirecek

Bu Sayfayı Paylaş