Windows Messenger'ı tamamen kaldırmak

'MSN Diğer Paylaşımlar' forumunda Siraç tarafından 19 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Windows Messenger'ı tamamen kaldırmak konusu Windows Messenger'ı tamamen kaldırmak

Windows Live Messenger'dan tamamen kurtulmak mı istiyorsunuz? Çalıştır'a girerek basit bir komut yardımıyla bunu yapabilmeniz mümkün.

Başlat\Çalıştır ve ardından;
    RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\inf\msmsgs.inf,BLC.Remove yazıp ,Enter'a tıklayın.

2. sevcan

sevcan Yeni Üye

windows live. massenger 9.0 yükledim msni açtıktan kısa bi süre sonra hata veriyor ve kapanıyor yardımcı olur musunuz

3. Siraç

bugün aynı şey benimde başıma geldi akşama kadar uğraştım daha az önce açıldı.
    kişi listesi kullanilabilir değil diyor sanırım sizdekide aynı hatamı

4. sevcan

sevcan Yeni Üye

windows live communications platform bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor diyor hata raporu gönderme deyince msn kapanıyor. gönderme demesem msn çalışıyor ama çıkan hata penceresi öyle kalıyor ekranda bende sabahtan beri uğraşıyorum uffff

5. Siraç

siz o zaman şurdaki işlemleri yapın olmazsa başka yol deneyelim.

İnternet Explorer’ı açın. Sırasıyla Araçlar sekmesine gelin - İnternet Seçeneklerine tıklayın. Gelişmiş sekmesine ulaşın, Scroll bar (Kaydırma Çubuğu)’ı Güvenlik bölümüne indirin oradan da;
    -Sunucu sertifikasının geçerliliğini denetle seçeneği işaretliyse kutucuğu boş bırakın yani temizleyin.
    -SSL 2.0 Kullan seçeneğini seçin.
    -SSL 3.0 Kullan seçeneğini seçin.Ve tamam diyerek ayarları kaydedin

bu arada msn açılıyorsa güvenlikten şu işlemi yapın önce sonra benim gibi aynı hatayı almayın.

Windows Live Messenger 2009 Sürümünü Kurduktan Sonra Kişi Listesini Göremeyenler :
    Programı kurup, oturum açtıktan sonra kişi listenizin olmaması veya listede eksikler olması gibi durumlarla karşılaşmamak için Windows Live Messenger 2009'u kurmadan önce, önceki kullandığınız Messenger sürümünde aşağıdaki ayarı kontrol etmenizi tavsiye ederim. (Üst Editör Acne)

Araçlar> Seçenekler> Güvenlik> "Bu paylaşılan bir bilgisayar olduğundan adres defterimi, görüntü resmimi ve kişisel iletimi burada depolama" seçeneğinin işaretli olmasına dikkat ediniz. Eğer bu seçenek işaretli değilse kişi listeniz ve diğer bilgileriniz bilgisayarınızda depolanıyor demektir. Bu durum da başka bir Messenger sürümü kurduğunuzda Kişi Listenizin bulunamaması gibi sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple Windows Live Messenger 2009'u kurmadan önce, mevcut kullandığınız Messenger sürümünde oturup açıp, yukarıda bahsedilen seçimi işaretleyip, oturum kapatın ve tekrar oturum açın. Ardından yeni Windows Live Messenger 2009'u kurduğunuzda kişi listesi sorunu yaşamadığınızı göreceksiniz.

6. sevcan

sevcan Yeni Üye

ilk söylediklerinizi kontrol ettim orda bi sorun yokmuş zaten. ikinci söylediğiniz için artık çok geç :) ben eskisini kaldırdım 2009u yükledim bile :) ancak şöyle bişey oldu başka bi msn adresini sorunsuz açıtı

7. Siraç

şunları yapın isterseniz temanızı normal xp teması yapın.
    birde bi program verilmiş ne kadar başarılı bilemiyorum.
    onu isterseniz deneyin.

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Eğer kaspersky antivürüs programını kullanıyorsanız.
    Güvenlik kısmından Gizlilik Koruması (geçmiş kaydı temizliği) ona tıklayın ileri deyin önerilen işlemler ve diğer işlemleri seçip ileri deyin.( ben bu şekilde çözdüm)

8. sevcan

sevcan Yeni Üye

sorun düzeldi çok teşekkür ederim.iyi geceler.....

9. Siraç

Rica ederim düzeldiğine sevindim.
    Sizede iyi geceler

Bu Sayfayı Paylaş