Windows Live Messenger 2009′da Registry Ayarı İle Çoklu Pencere Açma

'Msn ve Sohbet Programları' forumunda Siraç tarafından 6 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Windows Live Messenger 2009′da Registry Ayarı İle Çoklu Pencere Açma konusu
    Windows Live Messenger 2009′da Registry Ayarı İle Çoklu Pencere Açma

Yeni MSN her ne kadar zorunlu güncellemeye çıkarılmasada (RC1 olduğundan) kullanan sayısı hızla arttı.

Messenger’a en çok uygulanan yama şüphesiz ki çoklu pencere açmadır. Bu uygulamayı yamalarla yapmak dışında biraz zahmetli bir yolu daha var. Tabii acemi bilgisayar kullanıcılarına bunu önermem. Çünkü işlem yaptığımız Registry kayıtları bilgisayarınıza zarar verebilecek önemli kayıtları bulunduran bir alandır.

Aşağıdaki adımları otomatik olarak yapan uygulamayı TAMindir’den indirebilirsiniz. - (Önerilen Yöntem)

Adım Adım Çoklu MSN Penceresi Açma İşlemleri

1. Başlat > Çalıştır > “regedit” yazıp, Tamam diyoruz. (Başlat’ta Çalıştır seçeneği yok ise, klavyeden Windows Logosu+R tuşlarına basınız.)

1. Karşımıza gelen soldaki klasör yapısından “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Window s Live\Messenger” yoluna gidiyoruz.

1. Messenger klasörünü seçip, sağ taraftaki alana sağ tıklayarak “Yeni>DWORD” seçeneğini seçiyoruz. (32 bit, 64 bit seçeneği uygulamanıza ve işletim sisteminize göre değişebilir.)

1. Dword kayıtının adını “Multipleinstances” yapıyoruz ve değerine de “1″ yazıyoruz. (Taban ‘Onaltılık’ seçili kalsın.)

Artık Messenger pencereniz açıkken, yeni bir tane daha açabilirsiniz. (Yeniden başlatma veya MSN kapatma gerekmez.)

Tiport Konu Windows Live Messenger 2009′da Registry Ayarı İle Çoklu Pencere Açma

Windows Live Messenger 2009 için: Tıkla

Bu Sayfayı Paylaş