Windows Live Communications Hatası ve Çözümü

'Msn Ve Mail Yardım' forumunda SeLeN tarafından 12 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Windows Live Communications Hatası ve Çözümü konusu Windows Live Communications nedir - Windows Live Communications hatası

Windows live messenger 9.0 kullanıyorum ve her zamanda bilgisayarımda msn adresimi ve parolamımı anımsa şeklinde kullanıyorum fakat bu gece sorun çıkarmaya başladı.

Messengeri açdıgımda karşıma windows hata penceresi geliyor ve hata penceresinde aşağıdaki yazılar bulunmakta :

” Windows Live Communications Platform bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz. ”

Bu hatadan kurtulmak aslında çok kolay,

Windows Live Communications Hatasının çözüm yolu :

Şimdi pc nizden Bilgisayarım bölümüne girelim öncelikle pc mizdeki gizli dosyaları görme seçenegini aktif yapalım Araçlar >> Klasor Secenekleri >> Görünüm >> Gizli dosya ve klasörleri göster secenegini aktif yaptıktan sonra

“C:\Documents and Settings\bilgisayar isminiz\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\”

klasörünün içerine girerek içerdeki dosyaları silmemiz gerekmektedir.

Eger yukarıda verdigim klasoru bulamıyorsanız Başlat bölümünden çalışdırı tıklayın ve o kısma yukarıda ki dosya yolunu kopyalayın ve unutmayın kı bilgisayar isminiz kısmına kendi bilgisayar adını yazacaksanız yoksa hata ile karşılabilirsiniz..

alinti

Bu Sayfayı Paylaş