Windows 7 Uyumlu AntiVirüs Programları

'Windows 7' forumunda SeLeN tarafından 3 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Windows 7 Uyumlu AntiVirüs Programları konusu Windows 7 Uyumlu AntiVirüs Programları - wındows seven antivirüs program listesi

Windows 7 ile çalışan Antivirüs programlarının bir listesini vereyim istedim.
    Microsoft’un kendi sitesinde duyurduğu Windows 7 uyumlu antivirüs yazılımları Kaspersky , Norton, ve AVG. Şimdi biz Microsoft’un verilerine değil de kendi deneyimlerimize göre oluşturduğumuz listemize bir bakalım.
    AVG Anti-Virus Free Edition
    AVG Anti-Virus Free Edition (Ücretsiz versiyon) Windows 7 ile tam uyumlu. Zaten Microsoft’un önerdiği 3 yazılımdan da biri. Ayrıca AVG kullanırsanız Action Center denilen panelde görüceksiniz ki AVG, Anti-Spyware koruması da sağlıyor, ve Windows sizi sadece 1 Anti-Spyware kullanmanız ve Defender veya AVG’den birinin Anti-Spyware korumasını kapatmanız konusunda sizi uyarıyor.

Avira AntiVir Personal Edition
    Avira’da diğer bir ünlü ücretsiz antivirüs çözümü. Bu program da Windows 7 ile uyumlu.
    Norton AntiVirus 2009
    Norton için herhalde herhangi bir açıklamaya gerek yok. Hemen her bilgisayar kullanıcısının yakından tanıdığı Norton’un 2009 sürüm Antivirüs programı da Windows 7 ile uyumlu. (Zaten Microsoft tarafından da önerilen yazılımlardan biri)

Avast! AntiVirus Home
    Yine çok kullanılan ve başarılı bir antivirüs yazılımı Avast!. Avast için söylenecek pek birşey yok. Bu popüler program da Windows 7′de problemsiz çalışıyor. (AVG gibi Avast’ta da Anti-Spyware koruması mevcut.)
    Microsoft Windows Live OneCare: UYUMSUZ
    Bu herkes için şaşırtıcı bir durum olabilir ama bu kadar üçüncü parti yazılımın içinde Microsoft’un kendi virüs koruma yazılımı OneCare Windows 7 ile çalışmıyor. Program Windows 7 sisteme işletim sistemini desteklemediğinden yüklenemiyor bile.
    Aslında zaten Haziran 2009′da satışı durdurulucak olan OneCare için bu durum çok da sürpriz değil. Microsoft OneCare yerine ücretsiz bir alternatif program çıkarmayı düşünüyor.
    Kapersky Anti-Virus 2009
    Microsoft’un resmi listesinde olan bir diğer antivirüs olan Kaspersky Windows 7 ile sorunsuz çalışanlardan.
    McAfee VirusScan: UYUMSUZ
    Kendim denemedim ama kullanıcı yorumlarından anladığım kadarı ile McAfee Windows 7 üzerinde çalışmıyor. McAfee kullanıcısıysanız Windows 7′ye geçerken ya farklı bir programa yöneleceksiniz ya da biraz daha bekleyeceksiniz.
    Windows 7 ile çalışan diğer Anti-Virüsler
    Windows 7 ile çalıştığı belirtilen diğer antivirüsler ise şöyle:

PCGuard Anti-Virus
    ESET Nod32 Anti-Virus
    Microsoft Forefront Client Security (Enterprise)
    Not: Bu yazıda Windows 7 ile uyumlu olduğu söylenen yazılımlar sadece Windows 7 üzerinde kurulabilen ve çalışabilen yazılımlardır. Uzun süreli test imkanı olmadığından bu programların Windows 7 üzerinde hiçbir problem çıkarmadan çalışacağını garanti etmek imkansız. Bunun için deneyip görmeniz gerekiyor.​

Bu Sayfayı Paylaş