WinASO Registry Optimizer 4.52 İndir

'W-X' forumunda Siraç tarafından 10 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

WinASO Registry Optimizer 4.52 İndir konusu WinASO Registry Optimizer 4.52

Tanıtım:
    WinASO Registry Optimizer bir kayıt defteri düzenleme ve iyileştirme yazılımıdır. Windows işletim sistemindeki tüm veri giriş-çıkışlarının kayıtlarının yer aldığı "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" bilgisayar kullanımı sırasında oluşan çeşitli sorunlardan dolayı eski kararlı yapısını kaybedebilmektedir. Bu kararlı yapının kaybolması da sistem performansının düşmesine, hatta çeşitli zamanlarda (özellikle de bilgisayarın açılışında) sistemin hata iletileri vermesine neden olmaktadır.

Bu yazılım kayıt defterindeki bozulan anahtarları bularak bunların eski hallerine gelmesini sağlamakta ve zamanla biriken gereksiz kayıt defteri girdilerini silebilmektedir. Peki bu gereksiz girdiler nasıl oluşmaktadır? Bilindiği üzere Windows işletim sistemine zamanla kullanıcılar yeni yazılımlar yüklemekte ve bu yazılımları belli bir zaman sonra sistemlerinden kaldırabilmektedir. Sistemden kaldırılan bir yazılımında normal şartlar altında kayıt defterindeki girdileri kalmaktadır. Her yazılımın yükleme-kaldırma işleminden sonra kayıt defteri biraz daha fazla gereksiz girdi ile şişmektedir. Bu şişme de haliyle bir performans kaybına yol açmaktadır. İşte WinASO Registry Optimizer yazılımı bu gereksiz girdileri bularak silebilmektedir.

Yazılımın Kayıt Defterinden Temizleyebildiği Alanlar

Sistemden kaldırıldığı halde "Program Ekle veya Kaldır" alanında kalan veriler
    Yardımcı tarayıcı uygulamaları
    Yapılandırma dosyaları
    Elle denetleme alanları
    Derinlemesine kayıt defteri taraması
    Aygıt sürücüleri
    Dosya uzantıları
    Yardım ve kaynak verileri
    Tarihçe listeleri
    Geçersiz ActiveX verileri
    Geçersiz dosya yolları
    Kayıt defteri bütünlüğü
    Paylaşılan DLL dosyaları
    Yazılım alanları
    Windows hizmetleri
    Sanal sürücüler
    Windows fontları
    Yazılım kısayolları
    Kendiliğinden başlangıç uygulamaları

Not: Yazılımın deneme sürümünde yalnızca bulunan 10 hatanın düzeltme işlemi yapılabilmektedir. Yazılımı sınırsız biçimde kullanabilmeniz için 30 dolar ödeyerek satın almanız gerekmektedir.

Boyut : 4.93 Mb

Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

Kısıtlama : 10 hata düzeltme

Dil : Ingilizce

İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

Üretici Firma : X.M.Y. International LLC.

WinASO Registry Optimizer 4.52

Bu Sayfayı Paylaş